Kupienie prezentu dla trzyletniego dziecka stawia nas przed prawdziwym wyzwaniem. Aby wpaść na odpowiedni pomysł na prezent, musimy być na bieżąco z aktualnymi trendami w bajkach oraz idolami naszych pociech. Dzieci w wieku 3 lat mają bardzo zmienne upodobania i bardzo trudno jest trafić w ich gust. Idealny prezent będzie nie tylko bawił, ale również wpływał na rozwój trzylatka. Warto postawić na zabawki edukacyjne przeznaczone dla 3-latka.

3 lata – magiczny wiek dla małego człowieka

Dziecko w wieku trzech lat jest ciekawe świata i poznaje wiele rzeczy. W Internecie znajdziemy wiele propozycji zabawek oraz gier edukacyjnych dla malucha w tym wieku. Zabawki dla 3-latka mają wpływać pozytywnie na rozwój dziecka i nauczyć go podstawowych umiejętności społecznych. Dzięki nim będzie bardziej otwarty.

Prezent dla 3-latka powinien kształtować wyobraźnię. W tym wieku dziecku nasuwa się wiele pytań, na które musi znaleźć odpowiedzi. Z pomocą przyjdą tutaj akcesoria edukacyjne, takie jak gry, książki z ilustracjami dla malucha czy drewniane klocki. Uczą one logicznego myślenia i na pewno ucieszą naszych najmłodszych.

Dzieci, które kończą 3 lata są nastawione przede wszystkim na poznawanie swojego otoczenia. Zabawki dla trzylatka muszą być proste i jak najbardziej związane z rzeczywistością. Zabawka powinna absorbować uwagę dziecka i wzbudzać jego skupienie.

Bardzo dobrym pomysłem na prezent dla 3-latka może być piankowa układanka na podłogę, na której dziecko będzie się bawić. Może ona przedstawiać np. ulicę czy podwórko. Dzięki takim rozwiązaniom dziecko dowie się jak wygląda ruch drogowy, jezdnia i miejski teren lub podwórko na wsi. Może również poznawać nazwy zwierząt oraz dźwięki, jakie wydają.

Dzieci kończące 3-latka z pewnością mają bardzo dużo wartościowych zabawek. Warto jednak postawić na gry i akcesoria edukacyjne czy gadżety do nauki, które pomogą w jego rozwoju.

O czym marzy każdy trzylatek?

Dla 3-letniego dziecka bardzo ważne są pierwsze zawarte znajomości. Dziecko w tym wieku wie już, czy lubi swoich rówieśników i czy chce się z nimi bawić. Warto zaopatrzyć go w zabawkę, którą będzie mógł się podzielić z przyjacielem i wspólnie z niej skorzystać.

W towarzystwie jest zawsze dużo więcej zabawy i frajdy. Dziecko, które bawi się z innymi maluchami uczy się nowych zachowań oraz cennych umiejętności komunikacyjnych.

Świetną okazją, by kupić prezent dla trzylatka są jego urodziny. Musimy wówczas dowiedzieć się jakie gadżety są aktualnie najbardziej popularne. Możemy postawić także na akcesoria uniwersalne, które zdadzą egzamin zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki.

Wiek 3 lat wiąże się również z dużą aktywnością fizyczną oraz nieskończonymi zasobami energii. Książki nie zaspokoją potrzeby wyładowania się, ale piłka czy rowerek biegowy sprawdzą się i dziecko na pewno będzie chętnie z nich korzystać.

Zabawki dla 3-latka bardzo często wydają różne dźwięki lub odgrywają melodie. Może się to okazać męczące dla rodziców, ale dziecko uczy się wówczas wrażliwości na melodie i różne odgłosy. Rozwijają się również jego zainteresowania muzyczne.

Prezenty dla 3-letniego dziecka powinny wiązać się również ze spędzaniem czasu na świeżym powietrzu. Dobrym pomysłem może okazać się zestaw do łopatek i wiaderek do piaskownicy, z którego można skorzystać na placu zabaw.

W naszym sklepie Misioo możesz znaleźć ręcznie robione zabawki i akcesoria dla trzylatka. Wykonane są z najwyższej jakości materiałów zapewniających bezpieczeństwo i dobrą zabawę dziecka. W zakładkach jest wiele produktów, a informacje o nich dostępne są na stronie internetowej. Aby sprawdzić dostępność danych, produktów wystarczy podać adres mailowy i czekać na wiadomości z promocjami oraz newslettery.

Czym kierować się przy wyborze prezentu dla trzyletniego chłopca?

Każdy nowy trend w świecie zabawek, które nadają się na prezent dla trzylatka, jest szeroko reklamowany. Nietrudno zatem znaleźć zabawki, które zaspokoją gusta naszego malucha.

Ważnym aspektem każdego produktu, który wybieramy jako upominek jest wiek, który producenci podają na opakowaniu. Mówi on o tym, dla jakich kategorii wiekowych przeznaczony jest dany produkt.

Kiedy wybieramy zabawki lub akcesoria dla trzylatka, warto sprawdzić jaka marka jest na metce lub opakowaniu. Wiele z nich bardzo dba o swoje produkcje, wykorzystuje najwyższej jakości materiały oraz posiada wszelkie, niezbędne atesty. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo i zdrowie malucha jest najważniejsze.

Marka Misioo stawia przede wszystkim na wygodę oraz nowy trend – ręczne wykonanie swoich zabawek. Do każdej z nich producenci wkładają cale serce i dbają o najdrobniejsze szczegóły. Zapewnia to trwałość i dobrą jakość zabawek.

Dla dziecka radość z nowej zabawki to radość z życia oraz wielogodzinny uśmiech na jego twarzy. Liczy się dobra zabawa, ale również korzyści edukacyjne. Prezenty powinny sprawiać mu frajdę, ale również pozwalać odkrywać nowe rzeczy.

Wiek 3 lat to czas, kiedy wiele dzieci już bardzo płynnie mówi. Warto pomyśleć o upominku, który nauczy go nowych słów i pozwoli rozbudować możliwości językowe. Dobrym wyborem będą książeczki lub mówiące, interaktywne zabawki, które nauczą  np. nazw części ciała.

Bardzo ważny jest również rozwój umiejętności manualnych i plastycznych. Na pewno pomoże w nim zestaw modelin, z których można tworzyć różne kształty, ale również pisaki czy kredki, którymi można coś narysować lub pokolorować. Wiek dziecka wymaga, aby każdą zabawę nadzorowała osoba dorosła, która zadba o bezpieczeństwo trzylatka.

Podziel się: