Wybór idealnego prezentu dla dziecka nie jest prostym zadaniem. Na rynku dostępnych jest mnóstwo ofert, które powodują u rodziców zakłopotanie. Dodając do tego fakt, że maluchy mają zazwyczaj dużo zainteresowań, poprzeczka zaczyna się podnosić jeszcze wyżej. Zanim jednak zdecydujemy, co kupimy, powinniśmy się zastanowić, czym tak właściwie jest prezent.  Najogólniej mówiąc, są podarunki, które daje się na różne okazje. Jakie więc będzie najlepszy pomysł na prezent dla dziecka?

Prezenty dla dzieci – czyli to, co maluchy uwielbiają najbardziej

Dzieci prezenty otrzymują przy wielu okazjach. Ze względu na to, że takie są zwyczaje kulturowe w naszym kraju, są one czymś, czego oczekują z niecierpliwością. Wśród okazji, w których można dzieciom podarować jakiś prezent, wymienia się urodziny, Boże Narodzenie, czy też Dzień Dziecka. My, jako rodzice uwielbiamy też obdarowywać nasze pociechy, co jest rzeczą naturalną. Przyjęcie zaproszenia na urodziny bardzo często jest równoznaczne z przyniesieniem podarunku, zarówno wśród młodszych, jak i starszych osób. Częstym błędem, jaki popełniamy, jest to, że pomijamy rodzeństwo solenizanta. Jeśli brat, czy siostra są już starsze, to zapewne zrozumieją sytuację, jednak w przypadku młodszych domowników warto zadbać także i o ich uczucia. Wręczenie upominku rodzeństwu sprawi, że i ono poczuje się docenione.

Znalezienie odpowiedniego prezentu może okazać się ciężkim zadaniem do wykonania. Chodzi tu zarówno o swoje dzieci, jak i czyjeś. W przypadku własnych pociech mamy pewien obraz tego, czym się interesują i jacy bohaterowie z bajek są ich idolem. Wybierając natomiast prezent dla siostrzeńca lub bratanka, może pojawić się kłopot, ponieważ nie mamy zbyt wielu takich cennych informacji. Z drugiej strony są też dzieci, o których się mówi, że mają wszystko. Co wtedy im kupić? Jak się zachować?

Z jakich okazji można dawać dzieciom prezenty?

Okazji do obdarowania dziecka jest naprawdę mnóstwo. Praktycznie od narodzin zdarzają się sytuacje bardziej typowe, jak i te nieco mniej, kiedy można podarować jakiś gadżet maluchowi. Postaramy Ci się przedstawić kilka z nich i pokazać, co może być idealnym prezentem dla chłopca oraz dziewczynki.

Dzień dziecka

Jednym z najważniejszych dni w życiu maluchów jest Dzień Dziecka. To właśnie wtedy spodziewają się one prezentów, którymi zostaną obdarowane. Wielu rodziców oprócz rzeczowych prezentów organizuje ten dzień w specjalny sposób. Może to być wycieczka do wesołego miasteczka, czy też wyjście do kina na seans bajkowy.

Baby shower

Baby shower to stosunkowo nowa tradycja, która przywędrowała do nas z Zachodu. Jeszcze zanim urodzi się dziecko, rodzice lub ich przyjaciele organizują imprezę, na której obdarowywana prezentami jest mama oraz jej maluch. Wśród takich podarków świetnie sprawdzą się elementy z wyprawki i zabawki dla najmłodszych, jak chociażby mata z pałąkiem, na którym można zawiesić różne gadżety.

Prezenty po narodzinach

Prezent dla dziecka i jego mamy przynosimy także tuż po jego narodzinach. Zazwyczaj są to ubranka, a także pierwsza zabawka, która jednocześnie staje się tą ulubioną. Możemy wtedy również podarować album, w którym rodzice będą umieszczać uwiecznione na zdjęciach chwile w okresie od narodzin do roczku.

Roczek

Pierwsze urodziny to okazja, która kojarzy się z nieco większym prezentem. Polecamy wybierać wtedy takie gadżety, które będą przede wszystkim przemyślane i zostaną na długie lata. Nie muszą to być wcale najnowsze modele samochodzików. Znacznie lepiej sprawdzi się zestaw klocków, które będą rozwijać umiejętności dziecka, a także album ze wspólnymi zdjęciami do wspominania w przyszłości starych czasów.

Boże Narodzenie

W jednym rejonie chodzi Święty Mikołaj, w drugim Gwiazdor. Mimo że u niektórych dzieci spotkanie z nimi wywołuje strach, to z niecierpliwością czekają, aż dostaną one wymarzony prezent. Najczęściej maluchy jeszcze przed świętami piszą listy, co chciałyby dostać. Dla rodziców to są cenne wskazówki, dzięki którym mogą spełnić życzenia swoich pociech. Zazwyczaj są to puzzle, gry, a także figurki bohaterów z bajek.

Pierwsza Komunia Święta

Pierwsza Komunia Święta jest okazją, która żywo jest omawiana. Dlaczego? Z roku na rok dzieci dostają coraz to droższe prezenty. Niegdyś szczytem marzeń był zegarek, dziś są to laptopy, drugi telefon, czy też quad. Z jednej strony rodzice są temu przeciwni, z drugiej jednak ulegają, bo wiedzą, w jakim gronie rówieśników przebywa ich dziecko. Bez względu na to, jak podchodzimy do tego dnia, pamiętajmy, aby prezenty kupować z pomysłem. Nie zaszkodzi podarować małych pamiątek religijnych, czy też Pisma Świętego. Owszem, dzieci otrzymują prezenty także od przybyłych gości. Warto wtedy z nimi porozmawiać, aby nie szaleli za bardzo. Zakupy z pomysłem i takie, które będą korzystnie wpływać na obdarowywanego, powinny być priorytetem.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze prezentów dla dzieci?

Jeśli chcesz kupić jakiś super prezent dla dziecka, który będzie idealny na każdą okazję, powinieneś przede wszystkim wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Wybór podarunku, który nie będzie przydatny czy to dla chłopca, czy dziewczynki, spotka się z dezaprobatą solenizanta, ponieważ maluchy są niezwykle szczere. Jeśli coś im się nie podoba, to o tym otwarcie mówią. Dlatego też za każdym razem, kiedy wybierasz prezent lub zabawki na inną okazję, zastanów się, czy wybrany gadżet spełni oczekiwania dziecka. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Przede wszystkim na budżet. Cena niektórych zabawek może sprawić, że kompletnie nie będziemy wiedzieli co wybrać. Warto więc od razu określi, jaką kwotę mamy do dyspozycji. Niekiedy tani i mały upominek może okazać się super wyborem. Oferty produktów na każdą okazję znajdują się praktycznie w każdym sklepie z zabawkami. Jeśli cierpisz na brak weny, co wybrać w rozsądnej cenie, możesz skontaktować się z nami, a my pomożemy dobrać Ci gadżet z naszego asortymentu. Kolejną kwestią jest płeć dziecka. Inne prezenty dostają chłopcy, a inne dziewczynki i trzeba to jak najbardziej mieć na uwadze. Nie powinniśmy jednak w tym przypadku ulegać stereotypom. Nasze pociechy dość szybko pokażą nam swoje zainteresowania różnymi tematami i upodobania. Różowy zestaw do zabawy w kuchnię dla dziewczynki, a dla chłopca samochodzik, to typowe rozgraniczenie, które nie powinno być już brane pod uwagę.

Wybierając prezenty, możemy oczywiście pofantazjować, jednak powinniśmy uwzględnić wiek dziecka. Warto tutaj dodać, że do drugiego roku życia jest on określany w miesiącach. Dopasowując więc zabawki do wieku malucha, patrzmy na opakowanie, na którym widnieją informacje o przeznaczeniu. Z pewnością dla niemowlaków drewniane klocki nie będą należały do trafionych propozycji, a dla starszaków puzzle materiałowe. Zakup odpowiedniego prezentu wiąże się także z umiejętnościami naszych pociec, ponieważ rozwijają się w indywidualnym tempie i dla każdego inna zabawka może być odpowiedniejsza.

To najważniejsze czynniki, które powinniśmy brać pod uwagę, jeśli chcemy kupić super prezent dla dziecka. Wśród niezliczonych propozycji różnych produktów wybierajmy przede wszystkim te, które są dopasowane do wieku naszej pociechy i mają stosowne atesty gwarantujące bezpieczeństwo. Dzięki temu unikniemy przykrych incydentów w domu, czy też podczas zabawy w piaskownicy. Jeśli szukasz odpowiednich gadżetów, to możesz przejrzeć nasze kategorie, w których z pewnością znajdziesz zabawki dla każdego malucha.

Podziel się: