Zabawki dla dzieci, to obowiązkowe wyposażenie każdego pokoju malucha. Nie trzeba wspominać, że są one niezbędne, chociażby ze względu na to, że rozwijają wiele zdolności i umiejętności naszych pociech. Należy jednak pamiętać, że najważniejsze podczas wyboru zabawek jest zapewnienie naszym dzieciom bezpieczeństwa. Nawet najlepiej wyglądający model nowego samochodziku nie będzie idealnym rozwiązaniem, jeśli będzie stworzony z nieatestowanych materiałów. Przeglądając asortyment dostępny na sklepowych półkach można dostać wręcz zawrotów głowym. Różnorodność i ilość zabawek dla dzieci jest tak duża, że chcąc kupić prezent ciężko jest się na cokolwiek zdecydować. Większość zabawek ma na swoich opakowaniach oznaczenia, które mówią o tym, od jakiego wieku są one polecane, ale czy to jedynym kryterium, którym powinniśmy się kierować przy wyborze danego modelu?

Koniecznie sprawdź nasze suche baseny – dostępne w różnych kształtach, kolorach i materiałach: suche baseny z kulkami

Bezpieczeństwo – podstawowe kryterium wyboru zabawki dla dziewczynek i chłopców

Wybierając zabawki dla 3 latków i starszych maluchów podstawowym kryterium, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę jest bezpieczeństwo. Tutaj ogromnym ułatwieniem będzie informacja, jaką producent zamieści na opakowaniu. Zazwyczaj jest tam podany wiek, od którego jest polecany gadżet. Wybierając klocki lub puzzle nie można patrzeć tylko na efekt, jaki uzyska się po ich ułożeniu, ale również na ilość i wielkość elementów, z których się składają. Za jedne z najbezpieczniejszych gadżetów dla maluchów uchodzą zabawki drewniane. Te można nabyć między innymi w sklepie Misioohandmade.

Dzieci trzyletnie chętnie poznają i testują nowe rzeczy, niejednokrotnie wkładając je do buzi, nawet jeśli się do tego nie nadają. Inną ważna sprawą w kwestii bezpieczeństwa są certyfikaty. Podstawowym jest znak CE, który nie powinien być traktowany przez nas jako chwyt producenta, a jako niezbędne oznaczenie na opakowani zabawki dla 3 latka. Każdy gadżet, zanim zostanie wprowadzony na rynek musi przejść szereg testów, które określą, czy spełnia on rygorystyczne normy Unii Europejskiej. Jak wiadomo, maluchy potrafią używać zabawek na wiele sposobów, dosyć często niekonwencjonalnych, przez brak odpowiednich atestów i certyfikatów może doprowadzić do przykrych zdarzeń.

Wydawać by się mogło, że skoro daną rzecz producent wpuścił na rynek i znajduje się ona na sklepowych półkach, to spełnia wszystkie powyższe normy. Niestety tak nie jest i trzeba mieć się na baczności. Rynek obecnie zalewają zabawki z Chin, które mimo oznaczenia CE niekoniecznie spełniają wymogi europejskie. Dlatego też najlepszym sposobem na zagwarantowanie bezpieczeństwa swojemu dziecku będzie zakup produktów od renomowanych producentów, takich jak Fisher Price, Hot Wheels, czy Spin Master. Warto również odwiedzając sklep z zabawkami dopytać o szczegóły zabawek.

Jaka zabawka dla dziewczynki i chłopca?

Zabawka dla dzieci musi spełniać kilka wymogów – to już wiemy, ale problem pojawia się w momencie wyboru produktów, które będą dedykowane chłopcom i dziewczynkom. Do 3 roku życia dziecko bawi się wszystkim, co wpadnie mu w rączki. Ponadto każdy sklep jest zaopatrzony w zabawki uniwersalne, które są przeznaczone zarówno dla jednej, jak i drugiej płci. Świetnym przykładem takiego założenia jest Misioohandmade. Po skończeniu 3 lat chłopcy i dziewczynki zaczynają określać swoje preferencje, co do konkretnych gadżetów. Dla małych mężczyzn będą to samochodziki, narzędzia majsterkowicza i tory wyścigowe. Dziewczynki za to kierują swoje upodobania w stronę lalek, domków i akcesoriów do gotowania.

Nie oznacza to jednak, że dziecko nie będzie bawić się innymi zabawkami. Jeśli chłopiec ma pasję do gotowania, a dziewczynce podobają się resoraczki, nie róbmy z tego powodu problemu i nie ograniczajmy swoich pociech. Maluchy w tym wieku bardzo dynamicznie się rozwijają, doświadczają i uczą. Nie powinno się im ograniczać możliwości poznawczych, bo najzwyczajniej w świecie będą one niepocieszone. Dajmy im możliwość rozwoju własnych pasji. Zamiast tego powinniśmy je wspomagać dobierając odpowiednie zabawki, które wpłyną korzystnie na ich rozwój ruchowy i intelektualny. Idealnym wyborem będą zabawki kreatywne ze sklepu Misioohandmade.

Dziecko musi przede wszystkim się rozwijać na wielu płaszczyznach, a w szczególności swoją wyobraźnię. Dlatego, choć wydawać się to może nieco paradoksalne, im bardziej rozbudowana zabawka, tym gorzej. Takie modele wiele rzeczy robią same z siebie. Przykład? Zaprogramowane roboty, które same chodzą i same mówią. Lepszym wyborem będą klocki lego lub drewniane. Gadżety, które posiadają wiele wbudowanych funkcji bardzo szybko nudzą się maluchom. Owszem, może się okazać, że dzieci w wieku 3 lat będą równie szybko zniechęcać się do zabawy prostymi modelami, jednak tutaj nieoceniona okaże się nasza pomoc, pokazanie im, jak się bawić i jak wykorzystywać gadżety.

Jakie zabawki edukacyjne wybrać dla 3 latka?

Każdy producent zabawek dba o to, aby jego oferta była jak najbardziej rozbudowana. Kolejny raz jednak przestrzegamy, aby czytać informacje zawarte na opakowaniu. Kategorie, w jakich najlepiej szukać zabawek dla 3 latka, to przede wszystkim te z rodzaju edukacyjnych. Przede wszystkim ich cena nie jest wysoka, a bardzo dobrze wpływają na rozwój naszych pociech. Klocki lego, czy drewniane, ciastolina, puzzle, układanki, tablice do rysowania – możliwości jest mnóstwo, ale na co się zdecydować?

U 3 latka można już powoli zacząć obserwować pewne reakcje, które będą predysponowały do wyboru konkretnych modeli zabawek. Możesz oczywiście eksperymentować i kupować multum gadżetów, jednak trzeba się wtedy liczyć z tym, że wybór nie zawsze będzie trafiony, co będzie wiązać się z poniesionymi kosztami. Jedne maluchy wolą rysować i malować, inne konstruować. W przypadku kupna gadżetu dla dziecka, które znamy, najlepiej iść właśnie w tym kierunku. Jeśli nie znamy – postawmy na klocki i proste gry. Możesz także spytać jego rodzica, czym się fascynuje.

Klocki to jeden z tych wymysłów, które świetnie rozwijają wyobraźnię i kreatywność małego inżyniera. Nawet jeśli nie siądzie on do nich od razu, to z pewnością z czasem będzie go od nich ciężko odciągnąć. Ot, taki urok klocków. Nie ma chyba na świecie dziecka, które nie lubiłoby budować konstrukcji, a później bawić się w ich destrukcję.

Klocki – idealny gadżet dla dziecka w każdym wieku

Nie tylko 3 latki uwielbiają klocki. Bez względu na to, czy będą to popularne lego, czy powracające do łask, stare drewniane klocki, warto się na nie zdecydować. Rozwijają one nie tylko sprawność manualną naszej pociechy, ale także koordynację ręka – oko, a do tego pobudzają kreatywność i wyobraźnię. Stosując się do zaleceń w instrukcji i budując to, co pokazuje opakowanie, uczymy malucha wykonywania poleceń krok po kroku, solidności i konsekwencji. Ponadto uczy się on także wytrwałości w dążeniu do celu, jakim jest niewątpliwie odwzorowanie konstrukcji z okładki opakowania.

Zamykając instrukcję do klocków, która przedstawia możliwości ich układania, dziecko zaczyna samo wypracowywać sobie schemat pracy. Tworzy to, co podpowie mu wyobraźnia. Osiągnięcie efektu końcowego, który sobie założył mały konstruktor, będzie dla niego ogromnym przeżyciem i sprawi, że coraz chętniej będzie sięgać po klocki. Dziś w ofertach wielu sklepów dostępne są różne warianty tych zabawek. Praktycznie każdy producent oferuje rozwiązania, które znacznie urozmaicają zabawę. Klocki można wykorzystać nawet do gry, czy odtwarzania różnego rodzaju scenek. Możliwości jest ogrom.

Zabawa tymi gadżetami wymaga od maluchów zaangażowania, a przy tym sprawia im ogromną frajdę i przyjemność. Możliwość tworzenia autorskich konstrukcji daje im satysfakcję i pokazuje, że jedynym ograniczeniem jest tylko ich wyobraźnia, a nasze pociechy, jak wiadomo, mają ją bujną. Należy więc się liczyć z tym, że być może powstaną w naszym domu budowle, które w przyszłości znajdą swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Zabawka dla 3 latka – zabawki drewniane

Jedną z najlepszych zabawek, jaką możemy zafundować naszemu maluchowi są klocki drewniane. Większość z nas, rodziców, kojarzy je ze swoich lat dzieciństwa. Po kilku dekadach zaczynają one wracać do łask i na rynek. Mało tego, zaczynają cieszyć się coraz większą popularnością. Przede wszystkim są bezpieczne i rozwijają wyobraźnię naszych maluchów. Dziecko może je wykorzystać na wiele różnych sposobów jak na przykład jako element konstrukcji, budynek, czy prosty samochodzik.

W ofercie MisiooHandMade znajdziesz: drewniane zabawki; drewniane huśtawki domowe dla dzieci i zjeżdżalnie dla dzieci

Klocki drewniane, jak i cała reszta drewnianych zabawek, to także produkty przyjazne środowisku. Ponadto do ich malowania, czy też produkcji wykorzystywane są w pełni bezpieczne preparaty i farby. Zabawki drewniane można spotkać w wielu postaciach jak na przykład huśtawki, czy koniki bujane. Ciekawą ofertę znaleźć można w sklepie Misioohandmade, gdzie jest ogromny wybór takich gadżetów. Warto tam zajrzeć, bo z pewnością coś przypadnie nam do gustu i kupując taką zabawkę sprawimy radość naszemu dziecku.

Atutem drewnianych zabawek jest także to, że można je przenosić z miejsca na miejsce. Przykładem mogą być drewniane zjeżdżalnie. Charakteryzują się tym, że są lekkie i niewielkich rozmiarów. Mogą one stać zarówno w domu, jak i w ogrodzie, gdy będzie odpowiednia do tego pogoda. Innym rozwiązaniem są huśtawki, które można zamontować w domu. Różnorodność modeli oraz kolorów sprawia, że bez problemu można dobrać dany model do aranżacji wnętrza.

Podziel się: