Zabawki są nieodłącznym elementem życia dziecka na każdym etapie. Wielu rodziców zastanawia się, jakie będą odpowiednie w poszczególnych etapach jego życia. Decyzji nie ułatwia także szeroka gama produktów oferowanych w sklepach z artykułami dziecięcymi. Zabawki dla 2-latka z pewnością powinny wpływać korzystnie na jego rozwój fizyczny i psychiczny. Jak więc dokonać wyboru? Jakie zabawki dla 2 latka kupić?

Jaka zabawka dla 2 latka? Określ jego potrzeby

Wybór odpowiedniej zabawki dla dziecka dostarcza mu bardzo dużo radości, a także wspomaga rozwój ruchowy i intelektualny. Gadżety dla najmłodszych potrafią również kształtować wyobraźnię, dokładność ruchów oraz pozwalają poznawać nowe dźwięki, kształty i kolory. Warto więc wybierać takie zabawki dla 2 latków, które będą spełniać ich potrzeby, a jednocześnie dostarczać mnóstwo frajdy z zabawy. Maluchy, które ukończyły 2 lata, potrafią już wykonywać podstawowe czynności, jak siadać na krzesło, dopasowywać figurki kształtem, rysować i malować proste kontury, a także wymawiać krótkie zdania i jeść oraz pić.

Jeśli dziecko ma doskonalić te czynności, musi je powtarzać. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup zabawek, które będą niejako wymuszać te ruchy poprzez specyfikę zabawy. Tak więc biorąc pod uwagę rozwój dziecka 2-letniego, rodzice powinny wybierać takie gadżety, które poszerzą wszystkie umiejętności i zdolności oraz nauczą nowych.

Sprawdź nasze bezpieczne, suche baseny: https://misioohandmade.pl/suche-baseny-z-pileczkami/

Na co zwrócić uwagę wybierając zabawki dla 2-letnich dzieci?

Na rynku jest cała masa przeróżnych zabawek dla dzieci. Z pewnością wszystkie z nich będą idealnym wyborem na prezent. Dla dwulatka warto wybierać kredki, farbki, klocki do budowania, czy huśtawkę. Można również kupić zabawki edukacyjne, które będą angażować malucha do myślenia i kombinowania. Od kilku lat hitem wśród gadżetów dla najmłodszych są suche baseny z piłkami. Można je znaleźć także w ofercie naszego sklepu.

Charakteryzują się tym, że nie tylko dobrze wyglądają, ale przede wszystkim dostarczają dziecku mnóstwo frajdy i zabawy. Wykonane są one z miękkiej pianki, na którą nałożony jest pokrowiec z delikatnego i przyjemnego w dotyku materiału. Wypełnione są one plastikowymi piłeczkami, które łatwo się odkształcają i nie są twarde. Wybierając taką zabawkę, można spełnić marzenie nie jednego malucha.

Na co jeszcze zwrócić uwagę? Bez względu na to, czy będzie to suchy basen, czy proste zabawki edukacyjne, rodzice powinni zadbać o bezpieczeństwo swojej pociechy. Zabawki dla 2-latki i 2-latków muszą na opakowaniu zawierać stosowne oznakowanie, które będzie świadczyło o tym, że jest to produkt spełniające rygorystyczne normy unijne. Niestety, obecna sytuacja związana z ekspansją azjatyckich produktów na  rynek europejski sprawia, że wiele z tych emblematów jest podrobionych. Warto więc korzystać z ofert sprawdzonych producentów, a najlepiej polskich.

W naszym sklepie znajdziesz wiele rodzajów zabawek, które umilą czas Twojemu dziecku. Nasze produkty są w pełni bezpieczne i spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa. Dbamy o to, aby nasi klienci, ci mali i więksi, byli usatysfakcjonowani z zakupu. Zapraszamy Cię do zapoznania się towarem, jaki oferuje nasz sklep.

Co wybrać na prezent dla chłopca i dziewczynki?

Największy dylemat pojawia się podczas wyboru zabawki dla chłopca. Mali mężczyźni zazwyczaj mają mnóstwo zainteresowań i ciężko jest idealnie trafić z prezentem. Wydawać by się mogło, że najlepszym wyborem będzie kupno samochodzików lub żołnierzyków. Należy jednak zaznaczyć, że chłopcy także bawią się lalkami, wykorzystując je do odgrywania różnych scenek. Nie inaczej jest z dziewczynkami. One często bawią się razem z chłopcami, operując samochodzikami, czy małymi żołnierzykami. Tak naprawdę ciężko jest trafić w odpowiedni prezent, nie znając zainteresowań malucha. Oczywiście pomóc w wyborze mogą jego rodzice.

Dla dziewczynek zazwyczaj poleca się:

 • tipi, namioty
 • lalki i domki
 • wózki dla lalek
 • zestawy kreatywne
 • zabawki edukacyjne, takie jak klocki, puzzle i układanki logiczne
 • małe instrumenty muzyczne
 • zestawy do zabawy w dom, czyli zestaw kucharki, ogrodniczki lub księżniczki

Chłopcom zdecydowanie lepiej jest kupić:

 • rowerki, samochodziki i inne jeździdełka
 • klocki
 • piłki
 • zabawki do malowania
 • zestaw małego majsterkowicza
 • układanki i kręgle
 • kolorowe książeczki

Jak już wcześniej zostało wspomniane, rodzice muszą szczególną uwagę zwracać na jakość wykonania zabawek, które kupują swoim dzieciom. Muszą one być opatrzone odpowiednimi symbolami, świadczącymi o ich bezpieczeństwie. Zdecydowanie polecamy wybierać rodzimy producentów, a w szczególności zachęcamy do odwiedzania naszego sklepu, w którym można znaleźć mnóstwo przeróżnych zabawek i nie tylko.

Podziel się: