Otulacz jest częścią każdej wyprawki dla noworodka, ale okazuje się, ze wybranie tego idealnego może być nieco kłopotliwe. To, że otulacz powinien być duży, przewiewny i z najlepszej jakości materiałów wie każda mama. Niestety to nie wszystko. Na czym jeszcze powinniśmy się skupić podczas najlepszego otulacza bambusowego? Dlaczego otulanie nim jest takie ważne?

Otulacz bambusowy i jego wspaniałe właściwości

Letnie upały to ciężki okres nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Ich cienka i delikatna skóra narażona jest na poparzenia i podrażnienia, dlatego bardzo istotne jest to, aby o nią odpowiednio dbać. Ponadto niemowlęta są bardzo czułe na wysokie wartości temperatury i ich malutki organizm znacznie szybciej ulega odwodnieniu. Otulacze bambusowe pozwalają zadbać o to, aby maluszek czuł się komfortowo podczas letnich spacerów. Tkaniny bambusowe wyróżniają się tym, że mają właściwości termoregulacyjne. Potrafią utrzymywać temperaturę niższą nawet o 2 lub 3 stopnie Celsjusza w stosunku do otoczenia. Jest to tkanina oddychająca i umiejąca wchłonąć wodę do 60 procent lepiej niż kocyki bawełniane.

Otulacze bambusowe charakteryzują się także tym, że chronią przed szkodliwym promieniowaniem UV, które dla skóry dziecka jest bardzo niebezpieczne. Nie należy oczywiście zapominać o kosmetykach, które będą stanowić dodatkową barierę przed promieniami słonecznymi dla niemowlaka. Tkanina bambusowa należy do produktów ekologicznych, z właściwościami antyalergicznymi, antyodorowymi i antybakteryjnymi. Są one bardzo istotne w okresie karmienia piersią i pielęgnacji niemowląt.

Dzieci, a w szczególności takie małe, nie potrzebują do szczęścia zbyt wiele. Jedną z najważniejszych dla nich czynności jest spokojny sen, dzięki któremu mogą się zregenerować i przyswajać duże ilości informacji. W czasie upałów znacznie trudniej jest zagwarantować dzieciom optymalne warunki do snu. Otulacze bambusowe pomagają stworzyć dużo przyjemniejsze i zdrowsze warunki do snu, a dzięki swoim właściwościom chłodzą ciało niemowląt. Ponadto pozwalają skórze oddychać i zapobiegają nadmiernemu poceniu się. Otulacz bambusowy wykonany z niezwykle wytrzymałego bambusa, charakteryzuje się uniwersalnością. Niepozorny kawałek tkaniny możesz wykorzystać na wiele różnych sposobów i dzięki temu, że nie zajmuje zbyt wiele miejsca nadaje się na idealnego kompana zarówno w domu, jak i na spacery. Otulacz bambusowy możesz zamienić na piękny kokon dla niemowlaka bądź jako delikatna kołderka w czasie snu na łóżku.

Czy tkanina bambusowa ma jakieś wady?

Otulacz bambusowy dla niemowląt to zdecydowanie lepszy wybór niż kocyk, do którego wykonania została użyta bawełna. Produkt z bambusa posiada pewne wady, ale wynikają one głównie z jego zalet. Otulacze są delikatne i, mimo że do ich produkcji używany jest mocny bambus, należy brać pod uwagę to, że szybciej ulegają zmechaceniu. Oczywiście taki kocyk nie rwie się i jest odporny na uszkodzenia, ale wraz z biegiem czasu widać na nim ślady użytkowania. Wszystkie zmiany objawiają się mechaceniem, ale nie ma to wpływu na jego właściwości. Otulacz bambusowy ma także większą tendencję do gniecenia się. Pocieszające jest jednak to, że można go bardzo łatwo wyprasować. Należy mieć również na uwadze to, że kocyki bambusowe dłużej się suszy, z racji tego, że potrafią wchłonąć więcej wody. Ostatnią wadą może być cena. Bawełna jest znacznie tańszą od bambusa, co oczywiście przekłada się na otulacze. Po części wynika to z faktu, że wszelkie procesy technologiczne są znacznie bardziej skomplikowane i na rynku jest niewielu producentów tkaniny bambusowej dla niemowląt.

Dlaczego otulanie jest takie ważne?

Otulanie to czynność, która jest niezbędna, w szczególności podczas pierwszych miesięcy życia niemowlaka. Otulacz bambusowy nadaje się do tego wręcz idealnie. Jest to produkt, który dzięki swoim właściwościom i jakości stanowi ochronę dla dziecka. Antybakteryjne działanie sprawia, że otulacze są polecane przez pediatrów. Maluchy do otulania są przyzwyczajone. Delikatny ucisk tkaniny na całe  ciało niemowlaka oraz ograniczenie ruchów przypomina mu pobyt w brzuchu mamy. Dzięki spowijaniu dziecko znacznie szybciej i łatwiej akceptuje nowe warunki oraz przyzwyczaja się do swobody ruchów. Korzyścią, jaka wynika z otulania jest także spokojniejszy sen. Można do tego celu wykorzystać zwykły kocyk z bawełny, ale doskonale sprawdzi się otulacz bambusowy, który jest wykonany z ekologicznego i bezpiecznego materiału dla niemowląt. Ciasne owinięcie w otulacz bambusowy sprawia, że dzieci czują się bezpieczniej i blokują występowanie odruchu Moro. Niespodziewany hałas lub zmiana pozycji dziecka w pierwszych miesiącach jego życia sprawiają, że następuje szybkie wyprostowanie kończyn u niemowlaka. Otulacz bambusowy okazuje się więc niezwykle ważnym i przydatnym elementem dziecięcej wyprawki. Jeśli chcesz spacerować latem ze swoim dzieckiem, ale obawiasz się o jego skórę, która jest delikatna w dotyku i podatna na podrażnienia, możesz wybrać otulacz bambusowy z naszej oferty.

Podziel się: