Święta Bożego Narodzenia to czas, na który z niecierpliwością czekają dzieci. Te starsze wiedzą już, że wigilia jest dniem, w którym otrzymają prezenty pod choinkę takie, jak sobie wymarzyli. Rodzice muszą natomiast idealnie trafić w gusta swoich pociech, aby spełnić ich oczekiwania, co nie jest prostym zadaniem. W okresie przedświątecznym na rynku aż roi się od najróżniejszych zabawek, które mogą stać się świetnym pomysłem na prezent pod choinkę. Jak i co wybrać, aby nie zawieść swojej pociechy? Poznaj najlepsze pomysły na prezenty na święta!

Jak wybrać prezent na święta dla swojego dziecka?

O ile w przypadku prezentu dla osoby dorosłej nie ma problemu z zachowaniem umiaru, to z zakupem podarunku dla dziecka już jest. Prezenty pod choinkę bywają więc kosztowne i o wiele liczniejsze niż w rzeczywistości potrzeba. Warto zastanowić się, czy faktycznie jest konieczne kupowanie dużej liczby gadżetów – maluch zasypany zabawkami nie będzie wiedział, za którą ma się zabrać w pierwszej kolejności, nie doceni należycie jednego prezentu, a na dodatek w przyszłości będzie oczekiwał takiej samej ich liczby.

Dobrym pomysłem będzie zaproponowanie dziecku, co chciałoby dostać od Świętego Mikołaja pod choinkę. Nie zawsze takie rozwiązanie się będzie sprawdzać, bo młodsze dziecko z pewnością wypisze kilkanaście propozycji, a potem będzie rozczarowane, że ich nie dostało. Da to jednak pewne wskazówki i przynajmniej część z tych życzeń uda się spełnić. W przypadku starszaków jest znacznie lepiej, ponieważ z reguły mają określone już swoje zainteresowania i marzą tylko o jednym, ewentualnie trzech gadżetach.

Jeśli wybieramy się do rodziny i chcemy kupić bratankowi lub siostrzeńcowi prezent, musimy pamiętać, aby nie wprowadzić swoimi podarunkami w zakłopotanie właśnie rodziców. Zakup najnowszego smartfona, czy też ogromnego domku z lalkami sprawi, że poczują się oni zobowiązani i przy najbliższej okazji będą chcieli się odwdzięczyć. Nie wszystkich jednak stać na drogie prezenty i może to poskutkować tym, że nie będziemy zapraszani na kolejne święta, aby nie wywoływać dyskomfortu.

Pomysł na prezent w granicach rozsądku

Niestety coraz częściej można zauważyć, że ludzie, chcąc podarować jakiś prezent, zaciągają kredyty i się zadłużają. Musimy pamiętać, że liczą się chęci i intencje, a nie wartość prezentu. Warto także takiego podejścia uczyć swoje dzieci, aby od najmłodszych lat doceniały czyjeś starania, a nie patrzyły na upominki poprzez pryzmat pieniędzy. Na czasie zawsze są drobiazgi jak na przykład książki, zabawki, małe gadżety, natomiast na liście zakazanych znajdują się przede wszystkim żywe zwierzęta. A przynajmniej skonsultujmy to z dzieckiem znacznie wcześniej, aby się nie domyśliło, że może dostać pieska. W okresie świątecznym bardzo często słyszy się, że zaraz po wigilii do schronisk trafiają psy i koty, a niekiedy nawet bardziej egzotyczne pupile, które okazały się nietrafionym prezentem. Posiadanie zwierzaka wiąże się z ogromną odpowiedzialnością i nie tylko po stronie dziecka, ale także rodziców.

Pomysły na prezent pod choinkę – spresonalizowany czy uniwersalny?

Największym problemem jest, jaki prezent kupić. Na rynku możemy przebierać spośród przeróżnych rodzajów gadżetów, zarówno tradycyjnych, jak i tych bardziej nowoczesnych. Przede wszystkim musimy zadać sobie pytanie, co najbardziej ucieszyłoby nasze dziecko. Najnowsze gry na konsolę, czy nowy zestaw klocków lub kolorowanka przedstawiająca postaci z bajek. Przyjmuje się ogólnie, że są dwie szkoły radzenia sobie z tym problemem. Pierwsza mówi, że prezenty na święta dla dziecka powinny być jak najbardziej spersonalizowane, bo tylko taki go autentycznie ucieszy. Druga twierdzi, że są prezenty na gwiazdkę uniwersalne, które sprawdzą się idealnie w przypadku każdego dziecka.

Dzieci mają swoje gusta, zainteresowania i hobby. Jeśli ich nie znamy, to nie silmy się z wyborem gadżetu, który będzie kompletnie nietrafiony. Niektórzy rodzice już przed świętami robią małe podchody, wybierając się ze swoimi pociechami do galerii na świąteczne zakupy. Dzięki temu mogą oni zaobserwować, co interesuje ich maluchy i co może znaleźć się pod choinką wśród różnych prezentów. Pamiętajmy jednak, żeby prezenty kupować także adekwatnie do wieku. Nastolatka nie będą interesowały układanki, czy proste klocki do zabawy, które rozwijają motorykę, a prędzej zaciekawi go nowa gra na komputer. Tak samo jest z najmłodszymi. Dla kilkuletniego malucha zdecydowanie lepiej będzie kupić zabawkę, która zadba o jego rozwój i  ruch, czy też przyda się do nauki rysowania lub czytania.

5 pomysłów na prezenty na święta dla chłopca i dziewczynki

Rodzina i bliscy zawsze chcą zasypywać dzieci ogromną liczbą prezentów na gwiazdkę, o czym wiedzą bardzo dobrze producenci, którzy oferują masę produktów specjalnie na świąteczny czas. W propozycjach przewijają się klocki, zabawy interaktywne, kolorowanki, samochodziki i wiele innych. Jakie zabawki i inne rzeczy będą najlepsze na prezent zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki pod choinkę?

Praktyczne i na czasie ubranka dziecięce

Dzieci nie mają jakichś specjalnych wymagań, jeśli chodzi o prezenty w postaci ubrań. Zamiast kupować markową kurtkę i buciki, możesz postawić na wybór bluzy, na której będą ulubione postacie z bajek. Z pewnością znajdzie ona uznanie w oczach uradowanego szkraba. Ciekawym pomysłem może być też zakup stroju księżniczki lub rycerza, który idealnie sprawdzi się podczas karnawałowego kinderbalu. Ponadto ogromną popularnością cieszą się ubranka dla dzieci handmade, czyli szyte na zamówienie.

Drobiazgi, które ucieszą każdego malucha

Z maluchami jest tak, że fascynują się one niewieloma zabawkami. Dlatego też nie trzeba wydawać fortuny na ogromny karton, w którym będą znajdować się klocki. Większość dzieci ucieszy się z kolorowanek lub malowanek. Jeszcze lepiej, gdy w komplecie znajdą się niezbędne akcesoria, jak kredki i farbki. Świetnym prezentem pod choinkę będą także słodkie upominki.

Podziel się: