W sklepach z artykułami dziecięcymi znajdziemy dziś mnóstwo zabawek. Ogromny wybór pozwala nam na podjęcie decyzji o tym, które zabawki będą najbardziej odpowiednie dla naszego dziecka. Drewniane klocki, zabawki edukacyjne, gry, puzzle czy różnego rodzaju układanki zapewniają naszym pociechom nie tylko zabawę, ale również rozwój. Na szczególną uwagę zasługują drewniane zabawki, które w dzisiejszym świecie zastąpiły plastikowe zamienniki.

Dlaczego warto wybierać drewniane zabawki?

Zabawki drewniane charakteryzuje przede wszystkim proste i solidne wykonanie. Dziecko nie otrzymuje wszystkich możliwości zabawki, ale samo musi wypracować ulubiony sposób zabawy. W ten sposób dbamy o rozwój wyobraźni naszych najmłodszych. Zabawki wykonane z drewna są dużo bardziej bezpieczne dla naszej pociechy, ponieważ nie zawierają tak wielu drobnych elementów jak zabawki plastikowe. Każda mała część zabawki zagraża bezpieczeństwu dzieci, ponieważ grozi połknięciem.

Drewniane zabawki nie mają także ostrych krawędzi, które mogą rozciąć skórę naszego dziecka. Zdecydowanie trudniej jest je również zepsuć czy połamać, dlatego dziecko może dłużej cieszyć się swoją ulubioną zabawką. Plastik zawiera więcej substancji chemicznych, które mogą zaszkodzić naszemu dziecku.

Drewno jest materiałem naturalnym, dlatego ryzyko zatruć czy alergii jest ograniczone do minimum. W wyborze odpowiedniej zabawki można się również sugerować atestami, które gwarantują bezpieczeństwo użytkowania.  Dobrą zabawę oraz pokłady pomysłów otrzymujemy gratis.

Kolejnym ważnym aspektem, dla którego górą są zabawki drewniane jest brak zasilania. W zabawkach plastikowych bardzo często znajdziemy baterie, których wielkość zachęca dziecko do połknięcia. Drewniane zabawki odsuwają od nas ten problem.

Brak zasilania na baterie skutkuje również tym, że zabawki nie wydają dźwięków i nie podpowiadają dziecku jak ma się bawić. Rozwija się wtedy jego wyobraźnia i kreatywność.

Korzyści z wybierania zabawek drewnianych to nie tylko rozwój dziecka

Drewno jest materiałem ekologicznym i w pełni naturalnym, dlatego drewniane zabawki dla dzieci wpisują się też w najnowsze trendy dbania o środowisko. Brak zasilania bateriami również sprzyja idei bycia EKO.

Drewniane zabawki przyczyniają się w dużej mierze do nawiązywania kontaktów między dziećmi. Zabawa prostym urządzeniem będzie dużo ciekawsza, jeżeli będziemy ją dzielić z innymi dzieciakami. Zabawki drewniane to nie tylko narzędzia edukacyjne, ale również bardzo zajmujące dla dziecka.

Klocki, puzzle czy układanki sprawią, że nasz maluch zaangażuje się w zabawę, dzięki czemu się wyciszy. Pamiętajmy, że w nawiązywaniu relacji pomiędzy dziećmi bardzo ważny jest ich wiek oraz sposób porozumiewania się. Nawiązywanie przyjaźni przez zabawę to bardzo pozytywna praktyka.

W ciszy nasza pociecha może lepiej się skupić i skoncentrować na zabawie. Jest to odpoczynek od bodźców, których dostarczamy mu każdego dnia, dzięki czemu dbamy o spokój i równowagę dziecka.

Gry i produkty edukacyjne, które zostały wykonane z drewna dają dziecku czas tylko dla siebie. Może się ono bawić razem z innymi dziećmi, dzięki czemu zdobywa nowe umiejętności społeczne i wymienia informacje z rówieśnikami. Nasza pociecha może samodzielnie utworzyć sobie plan zabawy, który z pewnością nie będzie nudny.

W naszym sklepie mamy drewniane stoliki z krzesełkiem oraz blatem tablicowym, które pomogą dziecku rozwijać wyobraźnię. Zapewnią też miejsce do rysowania bez potrzeby zużywania ton papieru i kredek. Marka Misioo dba o rozwijanie zainteresowań dziecka oraz budowanie relacji z innymi.

Na co powinniśmy zwracać uwagę kupując zabawki dla dzieci?

Kiedy decydujemy się na zakup zabawek dla dzieci bardzo ważny jest ich wiek. Na opakowaniach znajdziemy ważne informacje dotyczące produktów oraz tego, dla jakich grup wiekowych są one przeznaczone. Dla wielu rodziców liczy się również marka danej zabawki, ponieważ mają do niej zaufanie i od dłuższego czasu kupują jej produkty.

To, czego brakuje zabawkom plastikowym w stosunku do drewnianych produktów to przede wszystkim prostota wykonania. Zabawki z plastiku są nie tylko skomplikowane w budowie i pełne  drobnych części, ale również podają dziecku gotowy scenariusz zabawy. Problem zaczyna się dopiero wtedy, gdy okaże się, że dzieci nie są nim zainteresowane lub szybko się nudzą.

Bardzo ważne jest, aby zabawki, które kupujemy pełniły funkcje edukacyjną i dbały o rozwój. Właśnie dlatego warto inwestować w układanki, które nie tylko rozbudzą wyobraźnię, ale również będą ćwiczyły pamięć oraz zdolności motoryczne naszego malucha. W zależności od tego, jaki nasza pociecha osiąga wiek, układanki, puzzle czy klocki będą coraz bardziej skomplikowane.

W naszym sklepie Misioo znajdziesz wiele drewnianych produktów, które zachęcą malucha do zabawy i rozwijania swojej wyobraźni. Na stronie internetowej dostępne są między innymi drewniane zjeżdżalnie, które nie tylko umilą dziecku czas, ale również zadbają o jego funkcje motorycznych oraz zapewnią dobrą zabawę. Marka Misioo gwarantuje bezpieczeństwo, a jej produkty posiadają odpowiednie atesty.

Zobacz również:

Podziel się: