Ogród to wspaniałe miejsce do zabawy i wypoczynku. Jeśli posiadasz dom z ogrodem i dzieci, warto pomyśleć o tym, aby wśród pięknych kwiatów, krzewów i drzew oraz zadbanych trawników znaleźć też miejsce do zabawy dla Twoich pociech. Na rynku dostępne jest całe mnóstwo różnych zabawek do ogrodu. Co najlepiej dać swoim pociechom do świetnej zabawy pod gołym niebem?

Zabawki montowane na stałe i ruchome

W ogrodzie można bawić się na przeróżne sposoby. Do wyboru są zarówno zabawki do ogrodu dla dzieci montowane na stałe, czyli takie, których nie da się przenieść w inne miejsce ani schować (na przykład na zimę pod dach), jak i takie do swobodnego przenoszenia i przechowywania w domu, by wynieść je w dzień – na ogród, a później schować. Wybór jest naprawdę ogromny.

Jak wybrać odpowiednie zabawki do ogrodu?

Wybierając zabawki do ogrodu dla swojej pociechy nie można kierować się tylko ich ceną i swoimi możliwościami finansowymi. Owszem, to także jest ważne, zwłaszcza jeśli budżet jest mocno ograniczony, ale jest kilka ważniejszych czynników, na które warto zwrócić uwagę zanim kupi się cokolwiek. Czynniki, które powinny mieć największy wpływ na wybór zabawek do ogrodu, to:

  • wiek i płeć dziecka – przede wszystkim zabawki ogrodowe należy dopasować odpowiednio do wieku dziecka. Innymi rzeczami będzie bawił się roczniak, innymi przedszkolak, a jeszcze innymi dziecko, które już chodzi do szkoły. Takie duże dziecko chętnie zaprosi do siebie już kolegów, więc warto pomyśleć o takich elementach, którymi może bawić się nawet kilkoro dzieci jednocześnie.
  • przestrzeń w ogrodzie – ilość miejsca, jaką mamy do dyspozycji, to kolejny istotny aspekt. Jeśli nie posiadasz zbyt wiele miejsca, trudno będzie urządzić dziecku w ogrodzie plac zabaw. Będą musiały wtedy wystarczyć mniejsze rzeczy albo jedna większa;
  • upodobania dziecka – warto porozmawiać z dzieckiem (zależnie od wieku) i poznać jego upodobania, dowiedzieć się, co by chciało mieć w ogrodzie do zabawy.

Najważniejsze jednak bezpieczeństwo

Widząc dzieci bawiące się w ogrodzie powinniśmy przede wszystkim cieszyć się, że są szczęśliwe i dobrze się bawią, a nie zamartwiać, żeby nie zrobiły sobie krzywdy. Dlatego wszystkie zabawki przede wszystkim muszą być bezpieczne. Huśtawki czy zjeżdżalnie ustawiane na stałe muszą być stabilne, mocne i odporne na warunki pogodowe. Poza tym zależnie od wieku dziecka, zabawki mają inne standardy bezpieczeństwa. Na przykład zabawki dla najmniejszych dzieci nie powinny być zbyt wysokie czy zawierać ostrych lub drobnych elementów.

Domowy plac zabaw

Jeśli dysponujemy sporą przestrzenią w ogrodzie, ale też dużym budżetem, warto zastanowić się nad urządzeniem maluchowi domowego placu zabaw. Dzieci wprost kochają się huśtać czy bawić w piasku. Zjeżdżalnia też należy do ulubionych przyrządów na placu zabaw. Przydatne mogą też być jakieś drabinki do wspinania. Prawdziwy plac zabaw na własnym podwórku? To możliwe!

Zabawki ruchome

Zabawki nie muszą przez cały czas być w ogrodzie. Wiele rzeczy można wynieść z domu i równie świetnie bawić się nimi na świeżym powietrzu. Poza wszelkimi piłkami i akcesoriami sportowymi, świetnym pomysłem będzie na przykład jakiś namiot, basen (nie tylko z wodą, ale także suchy z kulkami) czy ciekawe gry, w które można grać na zewnątrz. Znakomitym pomysłem staną się także zabawki – narzędzia ogrodowe (grabki, łopaty, a nawet chodziki czy jeździki w kształcie kosiarek lub koparek). Dzięki nim dzieci zapoznają się z pracą, jaką trzeba włożyć, by ogród był piękny i zadbany i z pewnością docenią piękno przyrody. Nauczą się także pomagać.

Basen z kulkami – świetny dla najmłodszych

Dla najmłodszych ciekawym i przede wszystkim bezpiecznym rozwiązaniem będzie basen z kulkami, który wspomoże rozwój maluszka ćwicząc jego integrację sensoryczną i pomagając poznawać kolory. Baseny takie znajdują się w ofercie sklepu misioohandmade.pl. Do wyboru są baseny w kształcie koła lub kwadratu. Dowolnie można też wybierać ilość i kolory kulek i od tego, ile i jakie wybierzemy kulki, zależy cena produktu. Plusem dla rodziców jest także to, że z baseniku łatwo można zdjąć okrycie, aby je wyprać. Materiały, z jakich wykonane są takie baseniki,  to wytrzymała, miękka pianka i dzianinowe okrycie, odporne na zachlapania. Serdecznie zachęcamy do wyboru naszych produktów do ogrodu dla swoich dzieci.

Dzieci w suchym basenie - na zewnątrz
Zewnętrzne baseny z piłkami
Podziel się: