Prawdą jest, że niemowlę spędza większość czasu w łóżeczku. Jednak nie leży w nim przez 24 godziny na dobę, zwłaszcza kiedy nauczy się siadać i raczkować. Wtedy niezbędne są odpowiednie zabawki, dzięki którym dziecko nie tylko ma zajęcie, ale też wiele się uczy i prawidłowo się rozwija. Jakie zabawki dla niemowląt wybrać?

Najważniejsze jest bezpieczeństwo

Wiadomo, że maluch nigdy nie bawi się całkiem sam. Zawsze jest pod opieką rodzica lub opiekuna.  Wybierając zabawki dla tak małych dzieci, należy szczególnie brać pod uwagę bezpieczeństwo. Cena to sprawa drugorzędna, gdyż tanie zabawki mogą nie być do końca bezpieczne. Przede wszystkim zabawki powinny być dostosowane do możliwości takiego dziecka. Nie mogą być ani zbyt lekkie, ani też zbyt ciężkie, aby zminimalizować ryzyko przewrócenia się ich na dziecko lub w razie takiego zdarzenia ryzyko zrobienia sobie przez dziecko krzywdy. Zabawki nie powinny również zawierać żadnych ostrych ani drobnych elementów, gdyż takie maluchy najczęściej wszystko biorą do buzi.

Zabawki sensoryczne

Dla maluchów do roku podstawą są tak zwane zabawki sensoryczne. Pomagają one dziecku poznawać świat poprzez poznawanie dźwięków, kolorów, faktur materiałów czy nawet zapach. Ponadto melodyjki grane przez takie zabawki często działają na dziecko uspokajająco lub potrafią rozweselić, gdy maluch jest smutny i zapłakany.

Przykłady zabawek

W naszym sklepie oferujemy zabawki również dla dzieci do roku. Są one ręcznie robione, z najwyższej jakości materiałów. Tak więc wyróżnia je to, że są w pełni bezpieczne dla maluchów, a także łatwe w przechowywaniu czy utrzymaniu w czystości. Oto kilka przykładów świetnych zabawek dla niemowlaków:

1. Suchy basen z piłeczkami

Jest to świetny sposób na nie tylko dobrą zabawę, ale również pomoc w prawidłowym rozwoju malucha. Dzięki piłeczkom dziecko poznaje kolory oraz nowe dla siebie dźwięki zderzania się ze sobą kulek. W naszym sklepie do wyboru są baseny z kulkami w różnych kształtach i kolorach. Piłeczki można dobrać do nich w zgodnie z informacjami znajdującymi się w poście:

https://misioohandmade.pl/blog/porady/ile-pilek-do-suchego-basenu/  

2. Zjeżdżalnia

Tak, niemowlaki również mogą zjeżdżać na zjeżdżalni! Oczywiście takie, które już potrafią przynajmniej siedzieć. Zjeżdżalnie dostępne w naszym sklepie wykonane są z naturalnych materiałów, dzięki czemu są bezpieczne. Te wykonane z plastikowych elementów mogą pękać, odpryskiwać, a także są twarde, co jest prostą drogą do skaleczeń i siniaków. Nasza zjeżdżalnia idealnie komponuje się z basenem kulkowym. Zjeżdżanie do basenu? Nie ma lepszej zabawy!

3. Huśtawka

Które dziecko nie lubi się huśtać? Chyba takiego nie ma. Każde dziecko to wręcz kocha! Huśtawka to nie tylko zabawka dla starszych dzieci, które same potrafią na niej usiąść, rozhuśtać się i niekoniecznie tylko na zewnątrz. Również w dziecięcym pokoju można umieścić huśtawkę domową dla dzieci, nawet wtedy, gdy mieszka w nim jeszcze niemowlak. Nasze huśtawki są wykonane z najwyższej jakości drewna i mocnych lin, dzięki czemu są solidne i trwałe oraz bezpieczne.

4. Mata podłogowa

Niemowlaki, nawet takie które jeszcze nie siedzą, tylko czołgają się, próbując się przemieszczać, będą się świetnie bawiły na macie podłogowej. Mata to praktyczne rozwiązanie, gdyż można ją złożyć, kiedy dziecko się nie bawi albo ułożyć pod ścianą w formie siedziska. Ciekawym gadżetem są maty worek 2w1, czyli takie, które w momencie, gdy dziecko się nie bawi można wykorzystać jako worki na inne zabawki.

5. Konik na biegunach

Koniki na biegunach to rodzaj bezpiecznej huśtawki, na której dziecko może bujać się samo, bez pomocy rodzica czy opiekuna. Uwielbiają je szczególnie dziewczynki. W naszym sklepie oprócz koników na biegunach, mamy także motorki, które będą wspaniałą zabawką dla chłopców. Nasze zabawki na biegunach wykonane są z najwyższej jakości drewna.

6. Chodziki i jeździki

Dziecko w wieku około roku zaczyna stawać na nóżki i uczyć się chodzić. Chodziki i jeździki są wtedy bardzo pomocne. Dzięki nim dziecku będzie łatwiej nauczyć się równowagi, koordynacji ruchowej i odpowiedniej postawy. Ponadto jeździk to dobra rozgrzewka przed nauką jeżdżenia na prawdziwym rowerku. Warto jednak skonsultować się z fizjoterapeutą dziecięcym, ponieważ używanie chodzików może negatywnie wpływać na postawę dziecka przy nieprawidłowym wykorzystaniu.

Idealny pomysł na prezent

Tego typu zabawki to idealne propozycje na upominki dla maluszków. Często nie jest łatwo wymyślić prezent dla niemowlaka, lecz ręcznie robione zabawki to najlepsze, co może być. Niezależnie od okazji (urodziny, Dzień Dziecka, Święta), taki prezent zawsze ucieszy malucha, nawet niemowlaka, który szybko się rozwija, także przez zabawę!

Podziel się: