Ubranka handmade są coraz częściej wybierane przez rodziców. I nic w tym dziwnego, ponieważ są to ciuszki szyte na miarę i z całą pewnością unikatowe w skali światowej. Rzadko bowiem zdarza się, aby dwoje dzieci miało takie same ubrania, które są ręcznie robione. Oczywiście nadal prym na rynku wiodą  popularne sieciówki, ale powinniśmy coraz częściej zastanawiać się nad tym, co będzie dla naszej pociechy najlepsze. Znacznie częściej prowadzą do uczuleń i alergii ubranka, które produkowane są masowo, głównie w azjatyckich firmach, ponieważ koszty są znacznie niższe. To rzecz jasna przekłada się na atrakcyjniejsze ceny, ale jakość materiałów jest nieporównywalnie gorsza. Mało tego, tkaniny do produkcji ubrań są tam różnie traktowane. Dlatego też zdecydowanie poleca się wybieranie ciuszków, które są handmade, dzięki czemu zapewnisz swojemu dziecku bezpieczeństwo i unikalną kreację, której nikt inny nie ma. Dlaczego warto jeszcze je wybierać?

Idealnie dopasowany rozmiar ubranka do wzrostu dziecka

Na sklepowych półkach można znaleźć różną rozmiarówkę ubranek dziecięcych, ale nie zawsze jest ona dokładna i dostępna. Zdarza się czasami, że chcąc wybrać koszulkę lub inną część garderoby dla swojego malucha, mamy do wyboru ogromną paletę wzorów i krojów w tym samym rozmiarze, jednak nie zawsze są one równe długością, czy też szerokością. Wtedy też pojawia się dylemat, w którym zastanawiamy się nad wyborem ładniejszego ubrania, ale nieco większego, czy też pozostać już przy tej, która bardzo dobrze leży. Wybierając ubranka handmade, które dostępne są również w naszym sklepie, nie masz problemu z doborem odpowiedniego wzoru i rozmiaru. Krawcowa skrupulatnie pobiera wymiary, a następnie przenosi je na materiał, z którego szyje samodzielnie ciuszki dla naszej pociechy. Na dodatek może ona uszyć odzież w takim rozmiarze albo z takimi rozwiązaniami, aby rosła jeszcze przez jakiś czas razem z maluchem. To sprawia, że nie pojawia się konieczność częstego ponoszenia kosztów związanych z kupowaniem nowych ubrań, a jak wiemy – dzieci szybko rosną.

Niepowtarzalne wzory

Ubranka handmade to unikalne wzory, których nie znajdzie się nigdzie indziej na ulicy. Jest to jedna z głównych zalet, która sprawia, że rodzice zdecydowanie częściej decydują się na zakup ręcznie szytej odzieży dziecięcej. Ponadto motyw można dopasować do indywidualnych wymagań dziecka, co z pewnością sprawi, że T-shirt bardzo mu się spodoba. Jeśli nasza pociecha lubi postać z bajki, to będzie ją miało jako motyw, jeśli uwielbia sport, to z pewnością zostanie to wykorzystane podczas projektowania indywidualnej części garderoby. Warto także dodać, ze wybierając takie ubranka dziecięce mamy gwarancję, że jest ona jedyna w swoim rodzaju i niepowtarzalna na skalę światową. Większość ludzi ubiera się w sieciówkach, co sprawia, że na ulicach niejednokrotnie możemy spotkać osoby ubrane w tę samą odzież. W przypadku produktów handmade nie ma takiej możliwości.

Wysoka jakość materiałów oraz bezpieczeństwo

Każdy z rodziców wie, że zdrowie jego pociechy jest bardzo istotne. Dlatego też dbając o dobro maluch i jego delikatną skórę, powinniśmy wybierać bezpieczne ubranka. Oznacza to, że zdecydowanie lepszym wyborem będzie zamówienie koszulki u krawcowej, niż zakup w popularnej sieciówce, do której trafiają produkty wykonywane masowo. Mało tego, w ich przypadku pojawia się wiele niewiadomych, jak na przykład skład materiału, czy też warunki jego przechowywania. Ubranka dla dzieci muszą być najwyższej jakości, więc jeśli możesz, to powinieneś decydować się na handmade. W sieci można znaleźć wiele ogłoszeń, w których jest napisane “szyjemy na zamówienie”, co oznacza, że klient dostaje produkty dopasowane do jego indywidualnych preferencji. Na dodatek sam wybiera materiał, dzięki czemu ma pewność, że jest on w pełni bezpieczny dla jego zdrowia.

Kupujesz ubranka handmade? Wspierasz polskich producentów!

Kupując ubranka dziecięce produkowane przez polskie firmy, wspieramy lokalne biznesy. Dzięki temu wzmacnia się rodzimy rynek, który zalewany jest przez azjatyckie podróbki odzieży dla dzieci, które są marnej jakości, a ceny dyktuje tylko naszywka z nazwą marki. Szyciem ciuszków dla dzieci najczęściej zajmują się osoby, które nie mają ogromnych szwalni produkującej masowo koszulki, czy spodenki. Mali przedsiębiorcy zdecydowanie bardziej przykładają się do swojej pracy, dostarczając tym samym ubranka bardzo dobrej jakości. Minusem może być cena za tego rodzaju odzież, ale przecież nie powinniśmy oszczędzać na jakości i zdrowiu naszej pociechy.

Podziel się: