Dzieci uwielbiają się bawić i figlować. Taka już ich natura. Rodzice chcąc im zapewnić, jak najwięcej rozrywki, zaczynają stawiać na rozwiązania elektroniczne, co nie jest dobrym podejściem. Niestety, świat zmierza do globalnej cyfryzacji, gdzie coraz więcej jest interaktywnych gadżetów elektronicznych dla najmłodszych. Takie zabawki bardzo szybko się z reguły nudzą, a dzieci wymagają nieustannego pobudzenia. Świetnym rozwiązaniem może okazać się zakup suchego basenu.

Co to jest suchy basen?

Suchy basen z piłeczkami można porównać do tradycyjnego modelu, który napełnia się wodą. Różnica polega w materiale, z jakiego został wykonany. Najczęściej jest to specjalna pianka, która się odkształca. Spód suchego basenu ma grubość zazwyczaj około 2 centymetrów, a boki nawet do 6 centymetrów. Poza tym taką zabawkę wypełnia się kolorowymi piłeczkami zamiast wody.

Suchy basen to świetne rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą uprzyjemnić czas dziecku. Ponadto ma on wiele zalet, jak chociażby wpływ na rozwój psychiczny i fizyczny malucha. W celu uatrakcyjnienia rozgrywki można do zestawu zakupić na przykład, kosz, do którego dziecko będzie próbowało wrzucać kuleczki.

Suche baseny rozwijają mózg dziecka

Suche baseny z piłeczkami mają bardzo korzystny wpływ na rozwój maluszka. Przede wszystkim mowa tutaj o jego psychice. Dzieci, które przychodzą na świat, widzą go dwuwymiarowo. Wzrok nie jest w pełni rozwinięty i nie funkcjonuje tak jak u osoby dorosłej. Niezbędne jest więc jego nieustanne pobudzanie do pracy, aby mógł osiągnąć pełną dojrzałość.

Zazwyczaj kształtuje się go poprzez kolorowanki, malowanki i kolorowe klocki. Również suche baseny mogą być wspaniałym narzędziem, które pozwoli dziecku się rozwinąć. Można je na początku życia malucha pozostawiać puste i okrywać kontrastowymi pokrowcami, a wraz z rozwojem malucha zakupić kolorowe piłeczki, które będą dalej stymulować wzrok najmłodszego członka rodziny.

Bezpieczna i praktyczna zabawka

Suchy basen określany jest mianem bezpiecznej i praktycznej zabawki. Wielu rodziców, którzy inwestują w taką zabawkę, zauważają możliwości rozwoju jakie ze sobą niesie. Przede wszystkim może ona pełnić funkcję kojca. Ustawiając ją w bezpiecznym miejscu, rodzic ma pewność, że maluchowi nie stanie się krzywda, bo nie będzie w stanie z niego wyjść.

O dodatkowe bezpieczeństwo dbają także producenci, produkując suche baseny z materiałów, które są przyjazne dzieciom. Przede wszystkim jest on miękki i świetnie amortyzuje jakiekolwiek upadki. Dodatkowo można je wypełnić miękkimi piłeczkami lub poduszkami, co dodatkowo podniesie bezpieczeństwo dziecka.

Suchy basen jako ozdoba domu

Producenci suchych basenów zadbali także o to, aby ich wygląd był estetyczny. W tym celu na rynek wypuszczane są nowe wzory i kolory materiału, z jakiego są wykonane te zabawki. Dzięki temu nie trzeba się martwić o to, czy będą one pasować do naszego wnętrza. W MisiooHandMade oferujemy suche baseny dostępne w kilku kolekcjach: Velvet, Active, Eco czy Smart.

Suchy basen dla dziecka w każdym wieku

Suche baseny są przeznaczone nie tylko dla najmłodszych. Także starsze dzieci uwielbiają się w nich bawić. Jest to wspaniały sposób na rozładowanie energii. Możliwość dokupowania koszy czy bramek pozwala urozmaicać zabawy. Chcąc jednak kupić suchy basen dla kilkulatka, należy zwrócić uwagę na jego rozmiar. Może się bowiem okazać, że dziecko będzie na niego za duże, co przełoży się również na mniejsze bezpieczeństwo podczas zabaw.

Jak widać, suche baseny to wspaniała alternatywa, która z pewnością sprawdzi się w chłodniejsze dni, gdy nie ma możliwości skorzystać z tradycyjnego basenu z wodą. Ich wybór może nie należy do najłatwiejszych, jednak z pewnością przyniosą one mnóstwo radości dzieciom.

Gdzie kupić suchy basen?

Zabawa w suchym basenie z pewnością od razu przypadnie do gustu dziecku. Należy jednak wiedzieć, gdzie go kupić. Przy wyborze należy kierować się przede wszystkim jakością używanych materiałów oraz bezpieczeństwem naszego dziecka. Z tych powodów lepiej zrezygnować ze sklepów nieprzedstawiających odpowiednich certyfikatów dla sprzedawanych produktów.

Warto przeznaczyć na ten zakup nieco więcej środków, aby suchy basen mógł służyć dziecku przez długie lata. Najlepiej jest więc dokonać zakupu w sklepie, który na co dzień zajmuje się sprzedażą zabawek znanych producentów. W ten sposób można mieć pewność, że będzie on spełniał wszystkie wymagane normy bezpieczeństwa.

Można zakupu dokonać także w internecie, gdzie najłatwiej i najszybciej można znaleźć odpowiedni model zabawki, który dodatkowo będzie idealnie wpasowywał się w aranżację wnętrza. Nie poleca się kupować jej od dostawców wątpliwego pochodzenia. Najczęściej takie modele, bez jakichkolwiek oznaczeń docierają do sklepów z krajów azjatycki, dlatego przed zakupem należy upewnić się, czy mają one przede wszystkim oznaczenie Certyfikatu Bezpieczeństwa (CE), które spełniają dyrektywy Unii Europejskiej.

Jakie piłeczki do suchego basenu?

Suchy basen bez piłeczek nie byłby tak wspaniałą atrakcją dla dziecka. Dlatego też niezbędne jest zaopatrzenie całego zestawu w kuleczki, które będą nie tylko służyć do zabawy, ale także nauki i rozwoju. Szczególnie istotne jest to w przypadku najmłodszych dzieci. To właśnie przy pomocy prostych zabaw można pobudzić ich zmysły do szybkiego rozwoju.

Piłeczki do basenu zazwyczaj są pakowane w zestawach od 50 do nawet 1000 sztuk. Można wybierać spośród różnokolorowych, jak i jednokolorowych. W przypadku najmłodszych dzieci poleca się kupowanie wielokolorowych kuleczek, które będą stymulować u nich rozwój zmysłu wzorku.

Przy zakupie piłeczek należy zwrócić uwagę na rodzaj połączenia półkul, z których składają. Powierzchnia powinna być gładka, bez żadnych ostrych wypustek, które mogłyby stwarzać niebezpieczeństwo dla dziecka. Oczywiście nikt nie będzie przebierał tysiąca piłeczek, ale warto przejrzeć kilka z nich, aby się upewnić, czy są dobrze wykonane.

Piłeczki do basenu
Sprawdź ofertę piłeczek do suchego basenu!
Podziel się: