Suchy basen to jedna z najlepszych zabawek, z których mogą korzystać nasze dzieci. Radość, jaką przynosi im zabawa z piłeczkami jest niedopisania. Dawniej z takich atrakcji mogły korzystać najmłodsi, tylko i wyłącznie w specjalnych salach zabaw. Obecnie baseny z kuleczkami można zakupić w większości sklepów z gadżetami dla dzieci, jak i przez internet. Co przemawia za tym, aby go kupić? Przede wszystkim przynosi on mnóstwo rozrywki dziecku.

Co to jest suchy basen?

Suchy basen produkowany jest ze specjalnej gąbki i pianki, które mają wysokie właściwości odkształcające. Oznacza to, że nawet długotrwałe korzystanie z zabawki nie sprawi, że ulegnie ona deformacji. Co więcej, można go schować, a po rozłożeniu wróci do swojego pierwotnego stanu. Dodatkowo jest ona pokryta specjalnym pokrowcem, który jest przyjemny w dotyku.

Sprawdź kolekcję suchych basenów dostępnych w naszym sklepie:

Baseniki Comfort+

Suchy basen - wypełniony - kwadratowy szary - 2

Basenik ECO

Suchy basen - wypełniony - miętowy

Basenik SMART

Suchy basen - okrągły - jasnoróżowy - 7

Basenik VELVET

Suchy basen - okrągły - czarny - 2

Basenik ACTIVE

Suchy basen - prostokąt - szary

Kupno suchego basenu do domu to bardzo dobra inwestycja z kilku względów. Przede wszystkim rozrywka w suchym basenie pozwala kształtować zdolności poznawcze oraz ruchowe dziecka już od najmłodszych lat. Ponadto mają one różne zastosowanie. Świetnie nadają się do zabawy, a także nauki. Dodatkowo duża dostępność modeli basenów pozwala z łatwością dopasować go do wystroju naszego mieszkania. Oznacza to, że bez problemu znajdziemy taki, który nie będzie się wyróżniał na tle pokoju dziecięcego.

Jak wybrać suchy basen?

Suche baseny mają wiele zalet i są coraz chętniej kupowane przez rodziców, dzięki czemu zyskały sobie nawet miano hitu zabawkowego. Przed wyborem konkretnego modelu należy zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych czynników. Przede wszystkim najważniejsze jest zawsze bezpieczeństwo dziecka. Należy więc sprawdzić, chociażby grubość ścianek i spodu suchego basenu. Im są cieńsze, tym gorszej jakości jest zabawka.

Warto więc wybierać te od renomowanych producentów, którzy w ich produkcji wykorzystują materiały najwyższej jakości. Ponadto zabawki znanych marek posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty, gwarantujące wysokie bezpieczeństwo, oznaczone standardem CE. Dzieci uwielbiają się bawić w suchym basenie, jednak nie byłoby to na tyle atrakcyjne, gdyby nie znajdujące się w nich kolorowe piłeczki.

Ich wybór także nie może być przypadkowy. Muszą one być równie wysokiej jakości, co sam basen. Należy także pamiętać, że składają się one z dwóch półkul, które się zgrzewa. Po tym procesie łączenia piłeczki w całość, jej powierzchnia powinna być idealnie gładka. W przeciwnym razie istnieje możliwość skaleczenia się dziecka podczas zabawy.

Jaki kształt i rozmiar powinien mieć suchy basen?

Kształt i rozmiar suchego basenu wbrew pozorom nie jest mniej istotny niż samo bezpieczeństwo korzystania z niego. Wystarczy wyobrazić sobie sytuację, kiedy zbyt duża osoba zaczyna korzystać z takiego basenu. Przede wszystkim jest to niezbyt komfortowe, a po drugie istnieje duże prawdopodobieństwo, że przewracając się, nie upadnie na miękki spód zabawki, a na twardą podłogę.

Najmniejsze suche baseny dostępne są w rozmiarze 90 centymetrów i już wtedy można mówić o wysokim komforcie zabawy. Należy pamiętać także, że im większy rozmiar, tym więcej piłeczek powinno się w nim znaleźć, a to z kolei oznacza, że dzieci będą miały więcej frajdy i radości z korzystania z zabawki.

Jaki kształt wybrać? Najczęściej można spotkać modele okrągłe lub kwadratowe, jednak ich wybór zależy głównie od aranżacji pokoju i własnych preferencji. Trzeba wiedzieć, że innowacyjne zabawki charakteryzują się z reguły nowoczesnym wyglądem.

Ile kosztuje i gdzie kupić suchy basen?

Suchy basen można kupić w większości sklepów z zabawkami. Należy jednak wybierać tylko i wyłącznie sprawdzone marki, które od lat istnieją na rynku. Ponadto ich produkty muszą spełniać wszystkie normy i wymogi bezpieczeństwa zgodnie z dyrektywami unijnymi. W dobie internetu możliwy jest także zakup suchego basenu w sklepie internetowy. Tam również można niekiedy trafić na atrakcyjne promocje.

Cena suchego basenu jest zależna od kilku czynników. Przede wszystkim od rozmiaru, który im większy, tym więcej będzie kosztować. Ponadto należy także wziąć pod uwagę cenę piłeczek, które nie zawsze są dołączone do zabawki lub jest ich za mało.

Zachęcamy do skorzystania z oferty MisiooHandMade – na stronie każdego modelu można wybrać jego wielkość, kolor i dopasować zestaw piłeczek.

Podziel się: