Zachowanie ładu i porządku w pokoju dziecięcym może być niezwykle trudne, zwłaszcza gdy ma ono do dyspozycji mnóstwo zabawek i gadżetów. Warto więc zakupić odpowiednie pojemniki na zabawki oraz organizery, w których będzie można schować wszystko to, czym nie bawi się aktualnie maluch. Warto także dodać, że dzięki takim rozwiązaniom można nauczyć pociechę utrzymywania porządku w pokoju. W czym więc przechowywać zabawki dziecięce?

Podstawowe wyposażenie do przechowywania zabawek dziecięcych

Urządzając pokój naszej pociechy, powinniśmy wybierać elementy wyposażenia, które będzie cechowała przede wszystkim funkcjonalność i praktyczność. Niezbędnym minimum jest więc szafa przesuwna, łóżko, biurko z szufladami oraz wygodne krzesło. Wybierając te meble, należy pamiętać o tym, aby miały one jak najwięcej udogodnień. Szafa przesuwna powinna być wyposażona w drążek na wieszaki, wysuwane kosze i pojemne półki oraz szuflady.

Łóżko powinno zawierać pojemnik do przechowywania pościeli. Jeśli nie ma, można oddzielnie dokupić wysuwane szuflady, które będą umieszczone pod łóżkiem. Mimo wybrania najlepszych modeli praktycznie zawsze brakuje miejsca do przechowywania zabawek dziecięcych. Warto w tym przypadku zadbać o to, aby znalazły się w pokoju dodatkowe organizery i pojemniki na zabawki.

Jak przechowywać zabawki dla dzieci?

Jednym z najlepszych i najpraktyczniejszych rozwiązań jest zakup przezroczystych pudełek. Taki pojemnik na zabawki będzie świetnym udogodnieniem dla dzieci, gdyż maluchy będą mogły szybko podejrzeć, co się w nim znajduje i w razie potrzeby wyjąć konkretną zabawkę. Jest to praktyczne rozwiązanie, które zapobiega konieczności wysypywania wszystkich gadżetów na podłogę, aby znaleźć ten jeden konkretny. Można także zadbać o odpowiednie oznaczenia. Wystarczy okleić pojemnik na zabawki naklejką w formie napisu lub akcesorium, które się wewnątrz niego znajdują.

Wiele osób poleca także kosze na zabawki wykonane z naturalnego tworzywa. Estetyczne i ekologiczne rozwiązanie zyskuje coraz szersze grono fanów, co powoduje, że bardzo szybko znikają ze sklepowych półek. Takie kosze są niezwykle lekkie, a przy tym wytrzymałe. Ponadto dziecko również i w ich przypadku może łatwo i szybko podejrzeć, co się znajduje wewnątrz. Dlatego też poza transparentnymi pudełkami, także kosze są świetnym i estetycznym dodatkiem do pokoju dziecięcego.

Kolejną propozycją może być mata worek 2w1, która jest jednocześnie matą podłogową, a po zakończonej zabawie pełni funkcję przechowywania zabawek i innych drobnych przedmiotów. Idealnie sprawdzi się w małym pokoju dziecięcym oraz na spacerach czy w ogrodzie.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych mata worek na zabawki dla dzieci 2w1:

Mata worek - szara w kolorowe ananasy
Mata 2w1 – szara w kolorowe ananasy
Mata worek - czarno-białe
Mata2w1 – czarno-biała zygzag i chmurki

Co poza estetycznymi pojemnikami na zabawki dla dzieci?

Szafa i komoda to miejsce głównie do przechowywania ciuszków dziecięcych. Natomiast do zabawek można wykorzystać przeszklone regały, które odpowiednio dobrane, będą stanowić także świetny dodatek do aranżacji, a przy tym będą praktycznym meblem. Warto zadbać w nich o odpowiedni podział półek, na przykład ze względu na hobby dziecka oraz na książki z bajkami, które uwielbia czytać i słuchać. Rodzice powinni także pamiętać o tym, aby systemy półek i regałów były od siebie odpowiednio oddalone. Idealnym podziałem jest ustawienie jednego regału tuż przy biurku, a drugiego niedaleko łóżka. W ten sposób można wyznaczyć strefy z przyborami szkolnymi i zabawkami.

Pokój dziecka powinien być kolorowy i zróżnicowany pod względem mebli w nim się znajdujących. Dotyczy to także regałów. Można wykorzystać w nim modele wiszące i stojące. Pierwsze z nich będą świetnym miejscem na wyeksponowanie kolekcji ludzików, czy też samochodzików, jakie maluch zbiera. Ciekawym i nowoczesnym rozwiązaniem są także wiszące półki w geometrycznym kształcie. Dobrym pomysłem będzie przymocowanie do nich dodatkowych haczyków od spodu, dzięki czemu zyska się przestrzeń na powieszenie breloczków, a także legitymacji, czy medali z zawodów.

Oprócz organizerów w postaci pojemników można zadbać także o szuflady na kółkach. Jest to rozwiązanie powszechnie stosowane pod łóżkami, które zapewniają dodatkową przestrzeń do przechowywania zabawek. Najlepiej jest w tym przypadku skorzystać z usług stolarza, który wykona taki jeżdżący schowek pod wymiar.

Podziel się: