W momencie, kiedy dziecko staje się bardziej ruchliwe, najważniejszym zadaniem rodziców jest zadbanie o jego prawidłowy rozwój. Mogą się oni do tego przyczynić poprzez zapewnienie mu bezpiecznych i wygodnych warunków do beztroskiej zabawy i ćwiczenia nowych umiejętności. Miejscem, które bardzo dobrze się do tego nadaje jest podłoga, ale powinna ona być do tego celu odpowiednio przygotowana. Maluch, który uczy się przewracania z plecków na brzuszek i z powrotem, próbuje pełzać, a potem raczkować, musi mieć do tego odpowiednie podłoże. Świetnie w tym celu sprawdza się mata piankowa, która gwarantuje bezpieczeństwo i jest łatwa w utrzymaniu w czystości.

Od kiedy mata piankowa dla dziecka?

Kluczową kwestią jest to, od jakiego wieku maluchy mogą używać matę piankową. Odpowiedni czas na to jest praktycznie zaraz po narodzinach, aczkolwiek maluchy średnio do 6 miesiąca życia więcej czasu spędzają w łóżeczku. Dobra mata piankowa, którą można kupić w naszym sklepie, zapewnia dziecku komfort termiczny, izolując je od chłodnej podłogi. Do tego jest ona na tyle miękka, aby dziecko mogło na niej wygodnie się bawić. Ponadto świetnie amortyzuje upadki, dzięki czemu maluch jest w pełni bezpieczny.

To, czy mata dla dzieci nadaje się do użytku już w pierwszych dniach życia, zależy od materiału, z jakiego został stworzony produkt. W naszej ofercie mamy maty piankowe, które są w pełni bezpieczne i zawierają stosowne certyfikaty potwierdzające jakość wykonania. Wątpliwości związane z zakupami akcesoriów dla niemowląt są rzeczą naturalną i w pełni to rozumiemy. Dlatego też zawsze jesteśmy do dyspozycji naszych klientów, którzy mogą uzyskać u nas odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania.

Jaka powinna być mata piankowa? Jaką wybrać?

Chcąc kupić najlepszą matę piankową dla dzieci, należy uwzględnić kilka podstawowych czynników. Oczywiście na pierwszym miejscu jest bezpieczeństwo niemowląt i starszych dzieci. Ze względu na to, że najmłodsze dzieci poznają świat bardzo często wkładając różne elementy do buzi. Warto więc zainwestować w matę, która będzie wyprodukowana z materiałów bezpiecznych i przyjaznych dla zdrowia dla dziecka.

Powinno się więc unikać mat, w których składzie znajduje się bisfenol A (BPA) ftalany, PVC i formamid. Kolejnym ważnym kryterium są jej cechy, które decydują o łatwym czyszczeniu, jak na przykład wodoodporność, szybkoschnąca powierzchnia, czy możliwość szybkiego usuwania zabrudzeń. Higieniczność zabawek oraz akcesoriów dziecięcych jest przecież niezwykle istotna.

Różnorodność i elastyczność maty piankowej nabiera bardzo dużej wagi, ponieważ dziecko rośnie i zmienia się specyfika jego aktywności fizycznej oraz zabaw na mecie. Dlatego też warto jest rozważyć wybór różnych rodzajów mat. W naszej ofercie dostępne są modele w kształcie gwiazd, czy kwiatków. Świetnym rozwiązaniem są również kwadratowe maty, z których można stworzyć dużą powierzchnię do bezpiecznej zabawy.

Zdecydowanie odradzamy jednak kierowania się tylko i wyłącznie ceną produktu. Maty piankowe dla dzieci dostępne są w wielu różnych sklepach. Problemem dla rodziców może być fakt, że europejskie rynki zalewane są przez ogromną ilość produktów z Azji. Niestety, ale kupując takie produkty nie ma się pewności, z jakich materiałów zostały one wyprodukowane, ani czy też certyfikaty, które są załączone na opakowaniach są oryginalne.

Dlatego też ceny nie powinny być wyznacznikiem, gdyż właśnie produkty azjatyckie są zdecydowanie tańsze, ale istnieje ryzyko, że są one wyprodukowane z nieatestowanych materiałów. W naszej ofercie posiadamy maty różnego rodzaju, nawet dla kilkumiesięcznego maluszka. Wszystkie produkty są najwyższej jakości i wyprodukowane z bezpiecznych materiałów oraz pozbawione niebezpiecznych elementów.

Czy warto kupować matę piankową? Jakie zalety ma mata piankowa?

Maty piankowe, czy też maty puzzle, to świetne alternatywy dla kocyków i dywanów, które trudno jest utrzymać w nienagannej czystości. Maty to także wartościowy bodziec dla dzieci do ich rozwoju. Maluchy mają zapewnione optymalne i bezpieczne warunki do turlania się, pełzania czy przewracania z plecków na brzuszek i z powrotem. Mocnym argumentem za zakupem maty dla niemowląt jest to, że producenci dbają także o ich design. To z kolei przekłada się na zadowolenie dzieci i ich rodziców. Maty piankowe są przydatne, dlatego warto wyposażyć w nie pokój dziecięcy.

Twarde podłoże, które jednak w pewien sposób amortyzuje upadki maluchów, to zdaniem fizjoterapeutów powierzchnia, która lepiej wpływa na rozwój dzieci, niż zabawa na miękkim materacu czy kanapie. Maty są uznawane za najlepsze miejsce do wykonywania różnych ćwiczeń ze swoimi pociechami. W naszym sklepie mamy także maty 2w1, które świetnie sprawdzają się w mniejszych pomieszczeniach. Dzięki funkcji szybkiego zwijania mogą one służyć, jako dodatkowe miejsce do przechowywania zabawek.

Podziel się: