Kołysanki od zawsze pomagały dzieciom w zasypianiu i spokojnym przetrwaniu nocy. Delikatny ruch, jaki wykonuje mebel, sprawia, że dziecko się uspokaja i zdecydowanie szybciej zasypia. Bujanie jest dla dziecka czymś naturalnym, ponieważ pamięta je jeszcze z łona matki, gdzie czuło się bardzo bezpiecznie. Kołyska może posłużyć również jako podwieszane łóżeczko.

Kliknij w kategorię i sprawdź dostępne produkty!

Plac zabaw w domu

Bujaki dla dzieci

Huśtawki domowe dziecięce

Domowy plac zabaw

Dlaczego delikatne bujanie jest dobre dla dziecka?

Nawet dorośli ludzie cenią sobie kołysanie podczas zasypiania. Pomaga to w ukojeniu nerwów i odstresowaniu się. Dla twojego dziecka dobrym rozwiązaniem może być wisząca kołyska oprawiona bawełną. Spanie w kołysce doskonale wpływa na jakość snu oraz spokój dziecka.

Dodatek pościeli z bawełny organicznej, zapewni maluchowi jeszcze większy komfort. Właściwości produktu z bawełny są idealne dla dziecka. Materiał świetnie przepuszcza powietrze i odprowadza wodę.

Kołyska wisząca zapewnia niemowlakowi wyciszenie i spokój, jakiego nie da mu spanie w stojącym, standardowym łóżeczku. Zapewnienie maluchowi spokojnego snu pozwala odpocząć również rodzicom, którzy mogą spokojnie przespać kilka godzin, bez konieczności niezapowiedzianej pobudki. Kołyska podwieszana zapewnia dziecku poczucie bezpieczeństwa, dzięki czemu nie musi przez cały czas znajdować się w pobliżu mamy.

Nie warto przejmować się również powszechnymi teoriami, że bujanie dziecka jest niezdrowe i niedobrze wpływa na jego rozwój. Jeżeli ruchy są spokojne i delikatne, z pewnością nie mamy czym się martwić.

Jakie korzyści dla dziecka daje kołyska podwieszana?

Opinie użytkowników mówią jasno, że kołysanie i bujanie w odpowiedni sposób ma bardzo pozytywny wpływ na rozwój dziecka. Pomaga w rozwoju motorycznym dziecka i przyspiesza pewne czynności, takie jak siedzenie czy chodzenie.

Kołysanka podwieszana a zdrowie dziecka

Mowa tutaj przede wszystkim o takich dolegliwościach jak kolka. W przypadku małych dzieci jest ona dość częstym zjawiskiem i powoduje zdenerwowanie oraz godziny płaczu. Kołysanie pomaga w zniwelowaniu dolegliwości bukowych i uspokaja nerwy.

Ruch kołyski powinien być jednocześnie delikatny i naturalny, ale również stabilny. W kołysce możemy śmiało ułożyć dziecko na brzuchu, ponieważ jej konstrukcja jest do tego przystosowana i zapewnia bezpieczeństwo.

Kołysanka podwieszana to również produkt desinerski

Do produkcji kołysek dziecięcych wykorzystuje się coraz częściej materiały pochodzące z naturalnych surowców. Najczęściej jest to prawdziwe drewno, natomiast w przypadku pościeli najlepiej jest wybrać bawełnę organiczną. Każdy z producentów ogromny nacisk kładzie na zapewnienie dziecku wygody i komfortu w trakcie snu. Kołyska podwieszana może także pełnić funkcję cudownej zabawki, która pozwoli w spokoju cieszyć się każdym wieczorem i porankiem.

W przypadku aranżacji pokoju zwrócimy uwagę na to, że kołyska podwieszana powinna być wyłożona odpowiednim materacem. Drewniane, zapewniające stabilność elementy powinny zostać zabezpieczone tak, aby nie zrobiły dziecku krzywdy, dlatego materac najlepiej wyłożyć kocykiem lub miękką kołderką.

W pokojach dziecięcych wnętrze wykończone jest zazwyczaj w jasnych kolorach, do których dobrze jest wybrać przybliżone elementy dekoracyjne. Pościel w pastelowych odcieniach czy drewno pomalowane na jasny kolor będą świetnym rozwiązaniem do sypialni malucha. Mata na kołyskę może mieć oryginalne wzory wykonane dzięki inspiracji bajkami.

Jak utrzymać w czystości kołyskę dziecięcą?

Detergenty używane w miejscu, w którym dziecko śpi, mogą okazać się czynnikiem drażniącym i powodującym podrażnienia lub alergie. Aby tego uniknąć, należy przecierać wilgotną ściereczką miejsca, które można umyć na mokro. Pościel powinniśmy wymieniać dziecku przynajmniej raz na dwa tygodnie, a w razie potrzeby nawet częściej. Kołyska podwieszana oraz wykorzystywanie materiałów pochodzących z upraw bawełny organicznej do pościeli, powinny razem stworzyć zestaw idealny dla snu twojego dziecka.

W razie zauważenia jakichkolwiek śladów zużycia można przemalować kołyskę lub po prostu spróbować reklamacji.

Kołyska podwieszana sprawia, że rodzice mają więcej spokoju i wolnego czasu, ponieważ dziecko jest spokojniejsze i czuje się bezpiecznie. Wnętrze wykończone bawełnianą tkaniną jest bardzo wygodne i przyjemne w dotyku. Oprócz wygody ważne są również parametry techniczne, które zapewniają dziecku bezpieczeństwo. Marka w swojej produkcji wykorzystuje bawełnę organiczną, dzięki której skóra dziecka może swobodnie oddychać. Kołyska podwieszana to doskonały dodatek do pokoju dziecięcego, który pomoże twojemu dziecku zasnąć, a tobie cieszyć się spokojną nocą.

Podziel się: