Urodziny dziecka to jedno z najważniejszych wydarzeń w roku. Urządzając tak zwany kinderbal, należy tak zorganizować gry i zabawy, aby maluchy nie zaczęły się nudzić.  Zaganianie maluchów do pokoju i pozostawianie ich samych sobie nie jest dobrym rozwiązaniem. Przyjęcie urodzinowe powinno być wcześniej dobrze zaplanowane. Przede wszystkim istotna jest lista zaproszonych dzieci i wysłanie zaproszeń, które maluch może sam zrobić. Należy także zastanowić się, czy rodzice mają aktywnie uczestniczyć w przyjęciu urodzinowym, czy też nie. Najważniejszy jest jednak tort, który obowiązkowo musi znaleźć się na stole.

Szczególnie polecamy:

  1. Suche baseny z kulkami
  2. Drewniane zjeżdżalnie
  3. Domowy plac zabaw

Jak zaplanować przyjęcie urodzinowe dla dzieci?

Chcąc zorganizować przyjęcie urodzinowe dla dzieci, konieczne jest ich wcześniejsze zaplanowanie. Pierwszym krokiem jest wybranie daty i przygotowanie zaproszeń. Warto zachęcić do ich tworzenia dziecko, które będzie miało także swój udział, co przełoży się an jego satysfakcję, a być może w przyszłości samo już będzie się wszystkim zajmować. Kolejnym etapem jest to, co dzieci uwielbiają najbardziej, czyli zamówienie tortu. Owszem, można go upiec samemu, jeśli pozwalają na to zdolności kulinarne i czas. Obowiązkowo należy zaplanować także przystawki oraz przygotować listę niezbędnych zakupów.

Urodziny dziecka nie mogą się odbyć bez żadnych dekoracji. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku będzie uwzględnienie gustu i upodobań pociechy przy wyborze różnego rodzaju ozdób. Hitem ostatnich lat są przyjęcia tematyczne, w których dzieci przebierają się za postacie z bajek, superbohaterów, czy też księżniczki. Najprostszą dekoracją, którą każde dziecko uwielbia, są balony. Na przyjęciu malucha nie powinno zabraknąć gier i zabaw urodzinowych, a także licznych konkursów.

Gry, konkursy i zabawy urodzinowe dla dzieci

Każde dziecko uwielbia zabawy urodzinowe, które są jednym z najważniejszych elementów tego wydarzenia. Dzięki nim maluchy nie nudzą się, a organizatorzy mogą trzymać się planu, zamiast na poczekaniu wymyślać gry i konkursy. Wszystkie pomysły najlepiej jest wcześniej przygotować i skonsultować z dzieckiem. Można je także przygotować w formie niespodzianki, co z pewnością sprawi radość solenizantowi i jego gościom.

Zabawa urodzinowa nie powinna obejść się również bez konkursów z nagrodami, które mogą być w postaci drobnych upominków, słodyczy, czy też kolorowanek i książek. Na przyjęciu urodzinowym idealnie sprawdzą się także gry planszowe, w których mogą uczestniczyć wszyscy, włącznie z rodzicami. Jakie zabawy urodzinowe i gry dla dzieci będą strzałem w dziesiątkę?

Malowanie twarzy

Farby do malowania twarzy to prawdziwy hit dla dzieci. Największa zabawa będzie oczywiście w większym gronie rówieśników, ale nie powinno tam także zabraknąć rodziców, którzy dadzą dobry przykład, że nawet w ich wieku można świetnie się bawić. Dziewczynki mogą wybrać sobie serduszko lub kwiatek na policzku, natomiast chłopcy bardzo dobrze odnajdą się w roli pirata, batmana lub innego superbohatera.

Zagadki dla dzieci

Dzieci uwielbiają zagadki, a w szczególności w większym gronie, gdzie mogą porywalizować ze sobą. Warto, aby rodzice stosunkowo wcześniej przygotowali kartkę z pytaniami, aby nie musieli tego robić na ostatnią chwilę. Zagadki powinny zaczynać się od najłatwiejszych, aby z czasem poziom ich trudności rósł w górę. Najwięcej frajdy dzieciom sprawią pytania związane ze zwierzętami i postaciami z bajek. Kalambury to kolejna świetna zabawa dla dzieci. Polega ona na pokazywaniu za pomocą gestów i malunków haseł do odgadnięcia. Mogą to być na przykład postaci z bajek, tytuły bajek, czy też inne rzeczy związane z filmami animowanymi.

Stop muzyka

Urodziny dziecka nie mogą obejść się bez zabaw ruchowych. Będą one idealnym uzupełnieniem wcześniejszych atrakcji wspierających rozwój intelektualny dzieci. Najlepiej wykorzystać do tego muzykę. Zapewne wielu rodziców kojarzy zabawę „Muzyka stop!”. Polega ona na tym, że maluchy tańszą w rytm puszczanej melodii, ale w pewnym momencie jest ona zatrzymywana. Dzieci muszą ustać w bezruchu tak długo, aż znów nie zostanie puszczona muzyka. Kto się poruszy w tym czasie, ten odpada.

Odgadywanie smaków

Zabawa w odgadywanie smaków przez dziecko to ciekawa alternatywa dla kalamburów i zagadek. Warto przeprowadzić konkurs, w którym najlepszy znawca smaków otrzyma drobną nagrodę. Jak powinna wyglądać zabawa? Rodzice wcześniej przygotowują talerzyki ze zdrowymi przekąskami, czyli warzywami i owocami. Dzieci, które biorą udział w konkursie, muszą mieć zawiązane oczy, aby nie widziały tego, co znajduje się na podanych talerzykach. Następnie próbują przekąsek i mówią, z czym kojarzy im się ten smak. Maluch, który odgadnie najwięcej smaków, wygrywa upominek.

Tańczące krzesła

Tańczące krzesła to zabawa, która jest dobrze znana chyba wszystkim. Jest ona popularna nie tylko wśród dzieci, ale także i dorosłych. Dostarcza mnóstwo śmiechu i rozrywki, dlatego też nie powinno jej zabraknąć na urodzinach dziecka. Należy jednak pamiętać o tym, aby zadbać o wystarczającą ilość miejsca. W letnią porę roku idealnie nada się do tego ogród, zimą natomiast salon lub wynajęta sala na organizację urodzin. W mniejszych pomieszczeniach niestety powinno się z tego pomysłu zrezygnować ze względu na bezpieczeństwo dzieci. Cała zabawa polega na tym, że ustawia się krzesła na środku pokoju. Ważne, aby było ich o jedno mniej niż uczestników gry. Następnie dzieci biegają wokół nich tak długo, jak długo gra muzyka. Gdy przestanie, muszą one szybko usiąść na wolne krzesełko. Dziecko, któremu się nie uda, odpada z zabawy. Gra jest tak długo kontynuowana, aż nie zostanie jedno krzesło i dwóch uczestników.

A co z najmłodszymi dziećmi?

W przypadku maluchów zabawy na urodziny wyglądają całkiem inaczej. Przeważnie dzieci bawią się na specjalnych matach, które można zakupić w naszym sklepie. Idealnie chronią przed upadkiem i zimną podłogą. Można także podczas przyjęcia zorganizować zabawy na domowym placu zabaw. Świetnie w tym przypadku sprawdzą się baseny z piłeczkami, jak również koniki na biegunach, zjeżdżalnie, czy huśtawki. Możliwości jest mnóstwo, jednak warto, aby podczas tych zabaw dzieci były pilnowane przynajmniej przez jedną osobę dorosłą. Jeśli nie masz pomysłu, jak zorganizować domowy plac zabaw dla dzieci, zapraszamy do naszego sklepu, w którym znajdziesz gotowe rozwiązania! Życzymy udanej zabawy!

Podziel się: