Krzesło do biurka dla dziecka powinni być nie tylko wygodne, ale dobrze podpierać plecy w odpowiedniej pozycji. Jest to szczególnie ważne w przypadku najmłodszych. ponieważ w ich wieku kręgosłup stale się kształtuje. Wielu osobom wydaje się, że podczas siedzenia ciało praktycznie nie pracuje, jednak jest to błędna myślenie. Kręgosłup i mięśnie stale się napinają, dlatego, jeśli spędzamy przy biurku dużo czasu, powinniśmy zadbać o odpowiednie krzesło.

Ergonomiczne krzesło do biurka dla dziecka

Największą popularnością na rynku cieszą się krzesła obrotowe. Ich cechą charakterystyczną jest konstrukcja wsparta na krzyżaku i kółkach. Jeśli wybieramy krzesło do biurka dla dziecka, musimy koniecznie zwrócić uwagę na jakość siedziska i oparcie, które powinno podpierać kręgosłup na całej długości pleców. Jego naturalna pozycja kształtuje się na wzór litery S, dlatego tak ważne jest, aby krzesła do biurka miały odpowiednio wyprofilowane podparcie.

Solidna baza i rama, siedzisko oraz oparcie to nie są tylko jedyne ważne elementy krzesła. Istotne są również podłokietniki oraz zagłówek. Dodatkowym elementem będzie także podkolannik, czyli regulowane podparcie pod kolana. W przypadku dzieci niekoniecznie musi to być dodatek niezbędny, jednak warto od początku zadbać o wszystkie stawy swojego malucha.

Jak wybrać krzesło biurowe dla dziecka?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli krzeseł, które z pewnością przypadną do gustu Twojemu dziecku, a na dodatek będą ergonomiczne i komfortowe. Niektóre z nich przyciągają uwagę ciekawymi wzorami, inne natomiast cechuje klasyczna prostota. Przy wyborze odpowiedniego krzesła do biurka dla swojej pociechy warto zwrócić uwagę na aspekty techniczne. Jak wiadomo idealne krzesło to nie tylko takie, które świetnie się prezentuje, ale także kształtuje prawidłową postawę. Przede wszystkim wysokiej jakości model posiada regulację wysokości zarówno oparcia, jak i siedziska. Dzięki temu mamy pewność, że nasze pociechy będą miały mebel na wiele lat, ponieważ będzie on rósł razem z nimi.

Warto pamiętać także o regulacji podłokietników, gdyż umożliwią one ustawienie kąta między przedramieniem a ramieniem. Wysokiej jakości krzesło powinno mieć także dodatkowo regulowane oparcie, aby kąt odchylenia był dopasowany do potrzeb jego użytkownika. Oparcia w krzesłach powinny się kończyć powyżej łopatek, dzięki czemu kręgosłup zostanie odciążony. Ergonomiczne krzesło do biurka ma także odpowiednie wyprofilowanie, które powinno idealnie dopasowywać się do kształtu pleców. Szczególnie istotne jest, aby wysokość oparcia była dobrana do wzrostu dziecka. Atutem będą dodatkowo regulowane na wielu płaszczyznach podłokietniki, które zapobiegną przemęczaniu się rąk, gdy nasze dziecko będzie spędzać dużo czasu przy biurku w trakcie odrabiania lekcji.

Wybór odpowiedniego krzesła krok po kroku

Krzesło do biurka dla dziecka i proces jego wyboru niewiele różni się od tego, jak w przypadku dorosłych. W pierwszej kolejności warto spojrzeć na kółka. Fotel powinien opierać się na krzyżaku, do którego są przymocowane kółka przeznaczone na odpowiednią nawierzchnię. Można bowiem rozróżnić modele do twardej podłogi albo do wykładziny dywanowej. Jest to bardzo istotny aspekt, który jednak wiele osób pomija, a należy wspomnieć, że kółka przeznaczone na dywan znacznie szybciej porysują panele lub parkiet. W przypadku krzeseł do biurka dla dzieci warto wybierać modele z kółkami samohamującymi.

W przypadku stelaża jest tak, że im więcej ma on elementów metalowych, ponieważ krzesło jest wtedy znacznie solidniejsze. Oczywiście ma to swoje wady, a jedną z nich jest jego waga. Siedzisko powinno być nie tylko wygodne, ale także mieć zaokrągloną tylko przednią część. Oparcie, jak już wspomnieliśmy, należy wybierać jak najbardziej dopasowane do kształtu kręgosłupa i pleców. Przydatny okaże się w tym przypadku system regulacji, który pozwoli dopasować wszystkie parametry. Zagłówek jest raczej opcją dodatkowo i głównie stosuje się go w krzesłach, które są typowo biurowe. Modele dla dzieci często są pozbawione tego elementu, ale możemy dopytać producenta o możliwość jego instalacji.

Regulacja wysokości krzesła do biurka – dlaczego jest ważna?

Wiele wspomina się o systemie regulacji siedziska i oparcia. Obecnie praktycznie każde krzesło do biurka jest wyposażone w takie możliwości, dzięki czemu możemy mebel dopasować do wzrostu. Im bardziej te systemy są rozbudowane, tym lepiej. Wybór odpowiedniego krzesła należy oczywiście do nas i naszych dzieci, ale powinniśmy zadbać o komfort i prawidłową pozycję naszego dziecka podczas odrabiania zadań domowych. W ten sposób unikniemy kłopotów, które mogą wystąpić w przyszłości. Często zdarza się tak, że wygodne nie znaczy ergonomiczne. Tylko dobrze dopasowany model sprawi, że nasze pociechy będą mogły cieszyć się zdrowym kręgosłupem. Warto wybrać także krzesło do biurka, które posiada regulację podłokietników, ponieważ dziecko będzie mogło na nich położyć swoje ręce, a co za tym idzie – zostaną odciążone nadgarstki. W naszym sklepie znajdziesz fotel premium, który z powodzeniem zastąpi krzesło, a przy tym będzie się prezentować równie niesamowicie. Gwarantujemy, że wszystkie produkty z oferty są w pełni bezpieczne i odpowiednio dopasowane do rozwoju dziecka.

Idealne krzesło dla pierwszoklasisty i nastolatka

Krzesło powinno być dopasowane przede wszystkim do wieku naszego dziecka, jego wzrostu oraz wagi. W przypadku pierwszoklasistów wybór krzesła może być trudnym zadaniem. Maluchy w tym wieku dopiero wdrażają się w obowiązki, jakie je czekają i usiedzenie w jednym miejscu przez dłuższy czas może być dla nich kłopotliwe. Dlatego też warto wybrać fotel nie tylko wygodny i dobrze dopasowany, ale także estetyczny i kolorowy. Wtedy siedzenie przy biurku z pewnością będzie przyjemniejsze.

W przypadku starszaków krzesło biurowe powinno być dopasowane do ich potrzeb. Dzieci w wieku nastoletnim muszą mieć również dobraną odpowiednią wysokość siedzenia. Należy jednak wybrać model, który będzie sprawiał, że podczas nauki dziecko nie będzie się wiercić, bo fotel nie będzie komfortowy. Warto zadbać o podkolanniki, które odciążą nogi, a także wpłyną na to, że czas spędzony przy biurku nie będzie udręką. Bez względu na to, ile lat ma Twoja pociecha, w naszym sklepie znajdziesz krzesła i fotele idealnie dopasowane pod każdym względem.

Podziel się: