Zakup ubranka dla niemowląt jest wyzwaniem dla każdego rodzica. Kupując odzież dla siebie najczęściej kierujemy się aktualnymi trendami modowymi i ceną. Jednak to, co sprawdza się w przypadku dorosłych nie zawsze będzie odpowiednie dla dziecka. Musimy pamiętać o takich aspektach, jak jakość wykonania, bezpieczeństwo i materiał, z jakiego zostały wykonane ubranka niemowlęce. Przedstawiamy więc kilka porad, jak dobrze wybrać modne ubranko dla naszej pociechy, aby było wygodne i nie powodowało podrażnień delikatnej skóry oraz alergii.

Kupuj ubranka niemowlęce z przewiewnych tkanin

Ubranka dla dzieci są niezwykle urocze i naprawdę trudno jest oprzeć się pokusie, aby kupić je wszystkie na raz, nie patrząc na to, że będą to kolejne śpioszki w tym samym rozmiarze. Producenci bardzo dobrze wiedzą, że klientom podobają się bluzeczki z misiami, czy śpioszki w pszczółki. Zanim jednak zdecydujemy się na zakupy, warto zastanowić się, czy ubranka dla dziecka będą faktycznie potrzebne. Jeśli jest to środek lata, to nie ma sensu kupować bluzy z polaru dla niemowlaka, ponieważ nie wiemy, jak bardzo dziecko urośnie, zanim zrobi się chłodno za oknem. Ponadto musimy zadać sobie pytanie, czy warto kupować kolejne ciuszki dla maluszka w tym samym rozmiarze. Jeśli jakieś ubranko niemowlęce wpadło nam szczególnie w oko, a w domu piętrzy się sterta ubranek w tym samym rozmiarze, to może warto kupić nowe, ale o rozmiar większe?

Najlepszym wyborem podczas kupna ubranek dla niemowląt będą te, które zostały wykonane z bawełny. Jest ona miękka w dotyku, nie podrażnia skóry i nie wywoła reakcji alergicznej. Jeśli ktoś obdarował nas ubrankami dla nowo narodzonego maluszka, które zostały uszyte ze sztucznych materiałów, to najbezpieczniej będzie je odłożyć do szafy. Nieco inaczej ma się sprawa z ubrankami na zimę. Zazwyczaj wykonane są one z polaru lub nieprzepuszczającego powietrza materiału.

Powinniśmy upewnić się, czy warstwa, która ma kontakt ze skorą dziecka została wykonana z bawełny. Zawsze możemy także ubrać dziecku podwójne ciuszki, to znaczy dwie czapeczki lub spodnie z polaru i pod spodem z czystej bawełny.

Zwróć uwagę na jakość wykonania ubranka dla niemowląt

Musimy pamiętać o tym, że skóra dzieci, a w szczególności niemowląt jest bardzo delikatna. Każda faktura może się odciskać na niemowlęcej skórze, dlatego wszelkie szycia i łączenia tkanin powinny być możliwie płaskie i delikatne. Zapięcia ubranka dla niemowląt nie mogą drapać ani uciskać maluszka. Dla noworodka najlepszym wyborem będą modne ciuszki, które są zapinane po bokach, a nie na pleckach, ponieważ maluchy w zdecydowanie najwięcej czasu spędzają leżąc właśnie na nich.

Powinniśmy unikać body i bluzeczek, które są zakładane przez głowę. Jeśli jednak takie kupimy, musimy sprawdzić, czy dekolt łatwo się rozciąga. Luźne i elastyczne powinny także być mankiety i różnego rodzaju ściągacze. Zanim zdecydujemy się na wybór kolejnych kaftaników, śpioszków i innych produktów, które bardzo nam się podobają, odpowiedzmy sobie na pytanie, czy łatwo i szybko będziemy w stanie je zdjąć? Zmuszanie niemowląt do akrobatycznych ćwiczeń, w celu ściągnięcia ubrania, nie przysłuży się ani im, ani nam.

Odzież niemowlęca w odpowiednim rozmiarze

Przede wszystkim ubranka niemowlęce powinny być najwyższej jakości. Takie rzecz jasna możesz kupić w naszym sklepie internetowym! Ponadto ciuszki nie powinny być za małe, bo będą krępować ruchy Twojej pociechy. Zbyt ciasne ciuszki nie tylko są niewygodne, ale mogą również przyczyniać się do przyjmowania nieprawidłowej postawy przez malucha. Jednocześnie śpioszki oraz kaftaniki nie mogą być za luźne, ponieważ wpłynie to na komfort noszenia odzieży przez dziecko.

Dodatkowo wybierając takie ubrania, w trakcie poruszania się malucha, może dochodzić do podwijania i wałkowania się ubrań. To z kolei sprawi, że pojawią się niepożądane odciśnięcia i podrażnienia. Na uwadze rodziców musi być także to, że pod ubrankiem musi się zmieścić jeszcze pieluszka.

Rozmiar ubranek do drugiego roku życia podawany jest w miesiącach, natomiast powyżej drugiego roku producenci dodają wzrost i masę. Musimy również pamiętać o tym, że maluchy rosną bardzo szybko i błyskawicznie wyrastają ze swoich ubranek. Nie warto więc robić zapasów, bo może się okazać, że zanim jeszcze dziecko założy jakiś ciuszek, to już z niego wyrośnie. Z reguły wystarczą dwa lub trzy komplety dla noworodków.

Ubranka niemowlęce od Misioohandmade

W swojej ofercie posiadamy szeroką gamę produktów, które przeznaczone są dla najmłodszych. Znajdziesz w niej pajacyki, śpioszki, bluzeczki, sukieneczki, a nawet krótkie spodenki. Dla nas pierwsze skrzypce zawsze odgrywa dobro dziecka, dlatego kładziemy ogromny nacisk na to, aby materiały, z jakich zostały wykonane ubranka były najwyższej jakości. Wszystkie produkty mają stosowne atesty i certyfikaty, dzięki czemu masz pewność, że kupujesz w pełni bezpieczne ubranka i akcesoria dla swojej pociechy. Zapraszamy do naszego sklepu i zamówienia produktów w okazjonalnych cenach!

Podziel się: