Foteliki piankowe dla dzieci mają wiele zalet, dlatego też rodzice bardzo chętnie je kupują swoim pociechom. Są one miękkie, mają szerokie zastosowanie i bezpieczne. Maluchy w różnym wieku bardzo chętnie korzystają z tych mebli, bawiąc się na nich albo odpoczywając. W domach, gdzie nie było wcześniej dzieci, nie ma zbyt wielu mebli, z których mogłyby korzystać dzieci. Fotele są za duże i nie mają odpowiedniego zastosowania dla najmłodszych. Kiedy dziecko osiąga wiek trzech lat rodzice zaczynają powoli urządzać mu jego pokoik, aby nie był już tak dziecięcy. Pomieszczenie musi jednak spełniać kilka funkcji. Poza zabawą powinno być także dostosowane do nauki i wypoczynku. Jednym z  elementów aranżacji wnętrza jest fotel piankowy dla dzieci. Jak go wybrać? Jakie ma zalety i zastosowania?

Fotelik piankowy dla dziecka – zalety i zastosowanie

Foteliki dla dzieci wykonane z pianki to niezwykle wygodne i stabilne meble. To powoduje, że idealnie sprawdzają się jako miejsce dobrej zabawy dla naszej pociechy. Ich miękkość zapewnia dzieciom wysoki poziom bezpieczeństwa, a także komfort użytkowania. Fotelik piankowy jest również bardzo lekki, dzięki czemu nawet dzieci mogę je samodzielnie przestawiać z miejsca na miejsce. Takie walory praktyczne na pewno docenią nasze maluchy, które podczas zabawy niejednokrotnie zmieniają jej miejsce. Inną zaletą fotelików piankowych jest to, że są one pozbawione ostrych krawędzi i twardych elementów, które mogłyby być niebezpieczne dla naszych dzieci.

Fotelik piankowy idealnie sprawdzi się dla dzieci, które potrafią już samodzielnie chodzić, albo jeszcze raczkują. Ponadto będzie świetnym miejscem do relaksu po długich godzinach intensywnej zabawy. Te popularne meble są najczęściej wyposażone w dodatkowy pokrowiec ochronny, który można ściągnąć i wyprać w razie zabrudzenia. Część fotelików ma również inne praktyczne rozwiązania, jak na przykład boczną kieszonkę, w której zmieszczą się ulubione zabawki lub książki i bajki do czytania.

Jak wybrać fotelik piankowy dla dziecka?

Decydując się na zakup fotelika z pianki dla dzieci masz do wybory ogromną ilość produktów dostępną na rynku. Niezwykle istotne jest to, aby meble dobierać do wieku naszych dzieci. Ponadto musimy zwrócić uwagę an to, aby wybrać odpowiedni kolor i model fotela, który idealnie wpasuje się w aranżację wnętrza dla naszej pociechy. Najlepszą opcją będzie fotel, w którym będziesz miał możliwość zmiany poszycia. Świetnie do tego nadają się pokrowce, które dostępne są w wielu odcieniach.

Musimy także zastanowić się, do czego będzie miał służyć fotelik piankowy. Czy będzie to mebel do odpoczynku, czy do zabawy i codziennego wypoczynku? Dla bardziej wymagających polecane są również meble 3w1, które dodatkowo mogą służyć jako łóżko do spania. Musimy również pamiętać o tym, że materiały, z których został wyprodukowany fotelik piankowy dla dzieci muszą być bezpieczne i  opatrzone stosownymi atestami.

Wszelkie wystające elementy, ostre krawędzie, których nie powinno być, powinny od razu zostać usunięte lub zgłoszone producentowi. Ponadto o dopuszczeniu do sprzedaży decyduje jeszcze uzyskanie konkretnych certyfikatów bezpieczeństwa, które reguluje prawo unijne. Takie znaki jak CE to gwarancja, że meble są bezpieczne dla naszych dzieci.

Gdzie powinien stanąć fotelik piankowy dla dziecka?

Miejsc, w których można ustawić fotel piankowy dla dziecka jest po prostu mnóstwo. Zdecydowanie najlepszym wyborem będzie postawienie go w pokoju dziecka, gdzie nasz maluch spędza najwięcej czasu. Tego typu meble świetnie sprawdzają się nie tylko w domu, ale także w gabinetach logopedycznych, poczekalniach, salach zabaw, czy przedszkolach. Fotelik piankowy można także ustawić w salonie, aby rodzice mieli cały czas wgląd na to, co robi ich pociecha.

Rodzaje fotelików dla dzieci

Na rynku dostępna jest szeroka oferta fotelików piankowych dla dzieci. Są one podobne, a różnice najczęściej można znaleźć w kolorze czy jakości wykonania. Producenci starają się stale urozmaicać swoją ofertę tak, aby spełniała ona oczekiwania i wymagania klientów. Często też dzieje się to właśnie kosztem jakości. W naszej ofercie posiadamy foteliki piankowe wykonane z najwyższej jakości materiałów, które są bezpieczne i spełniają wszystkie rygorystyczne normy unijne.

W sieci i sklepach z meblami dla dzieci można znaleźć kilka rodzajów fotelików. Jednym z nich jest fotelik piankowy dla dzieci z funkcją spania. Takie rozwiązanie możesz zastosować u siebie w domu, gdy pokój dziecka nie jest zbyt duży. Mebel ten idealnie spełni swoje funkcje zarówno w dzień, jak i w nocy. Modele 2w1 są niezwykle popularne, ponieważ są funkcjonalne i praktyczne.

Kolejnym rodzajem tego produktu jest fotelik 3w1. Jest to model jeszcze bardziej rozbudowany i funkcjonalny, który znajdzie uznanie w oczach rodziców i dzieci. Taki fotelik piankowy może być szezlongiem, łóżkiem do spania i leżanką. Wybierając go możesz zaoszczędzić bardzo dużo miejsca.

W ofercie Misioohandmade możesz znaleźć wiele różnych modeli fotelików piankowych, które idealnie sprawdzą się w pokoju Twojego dziecka. Mogę one służyć, jako mebel do nauki, który ustawisz przy biurku, a także do spędzania wolnego czasu. Wszystkie zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów, a szeroka gama wzorów oraz kolorów sprawia, że bez najmniejszego dopasujesz wybrany model do aranżacji pokoju dziecka.

Podziel się: