Zjeżdżalnia dla dzieci do pokoju to zabawka, która przynosi mnóstwo frajdy maluchom. Niemniej w oczach wielu dorosłych wydaje się abstrakcyjnym pomysłem wstawiać ja do pomieszczenia, które i tak jest już zagracone innymi gadżetami. Na rynku można znaleźć wiele rozwiązań, dzięki którym wstawienie zjeżdżalni do pokoju nie będzie trudnym zadaniem. Szeroki wachlarz produktów pozwala dopasować zabawkę zarówno rozmiarem, jak i designem do wnętrza, w którym będzie miała się znajdować. Nie od dziś wiadomo, że im zjeżdżalnia jest wyższa, tym więcej frajdy daje dzieciom. Ponadto pomaga ona ćwiczyć zwinność, koordynację i równowagę. Oprócz huśtawki jest ona najbardziej obleganą atrakcją na placu zabaw. Jak więc wkomponować ślizg do pokoju dziecka?

Zjeżdżalnia dla dzieci to świetny pomysł!

Pokojowa zjeżdżalnia to świetny pomysł dla rozbrykanych maluchów. Umożliwia ona im fantastyczną zabawę w domu i jest także elementem aranżacji, którego z pewnością pozazdroszczą rówieśnicy. Aby wybrać odpowiedni model do wnętrza, trzeba określić ilość wolnego miejsca oraz dopasować zjeżdżalnie do wieku dziecka. Pomoże CI w tym nasza szeroka oferta mebli i zabawek, które umożliwiają stworzenie fantastycznego domowego placu zabaw!

Klasyczne zjeżdżalnie do pokoju dzieci

Najbardziej mobilnym, najprostszym i zajmującym najmniej miejsca rozwiązaniem jest klasyczna zjeżdżalnia dla dzieci. Popularne firmy, które zajmują się produkcją zabawek, oferują bardzo dużo różnorodnych produktów. Możemy więc wybrać malutkie i niskie zjeżdżalnie, które pozwalają na zabawę nawet najmłodszym, albo solidne i wysokie ślizgi, z których korzystać będą starszaki. Ciekawą propozycją są konstrukcje, których tor jest zakręcony, dzięki czemu zjeżdżanie jest jeszcze bardziej ekscytujące i dostarcza więcej zabawy.

Wybierając zjeżdżalnie do pokoju dzieci, musimy pamiętać o tym, aby je odpowiednio dopasowywać do wieku swoich pociech oraz ich sprawności fizycznej. Nigdy nie powinniśmy kupować zabawek, które mogą zagrażać niebezpieczeństwu naszych pociech. Przed wyborem klasycznej zjeżdżalni, musimy się upewnić, czy jest ona solidna, stabilna, bezpieczna, a materiały użyte do jej wykonania posiadają stosowne atesty. Odpowiednie dobranie zabawki sprawi dziecku więcej radości i da możliwość aktywnego rozwoju oraz spędzania czasu.

Perspektywa porannego zjeżdżania

Jeśli nasz maluch jest śpiochem, to z pewnością perspektywa porannego zjeżdżania pomoże mu się rozbudzić. Wymarzonym meblem dla pełnych energii dzieci będzie łóżko ze zintegrowaną zjeżdżalnią. Taki ślizg to wspaniała alternatywa dla tradycyjnego modelu, czy też łóżka z drabinką. Najczęściej występuje on w formie podobnej do domku, w którym jest miejsce do spania. Taki mebel składa się z antresoli z wolną przestrzenią do zabawy na dole lub przyjmuje konstrukcję łóżka piętrowego, do którego boku mocuje się zjeżdżalnię. Solidna konstrukcja sprawia, że zabawa jest bezpieczna.

Mebel tego typu oferowany jest w wielu kolorach, dzięki czemu bez problemu uda się go wkomponować do pokoju dziecka. Wybierając naturalne drewno, możemy w łatwy i szybki sposób pomalować je w inne barwy. Na dodatek istnieje możliwość dokupienia do łóżka tekstyliów, które pozwolą przemienić je w bajkowy pałac.

Domowe place zabaw ze zjeżdżalnia jako główną atrakcją

Dla najmłodszych dzieci, które nie powinny spać na łóżku piętrowym, również jest rozwiązanie. Zjeżdżalnie w obecnych czasach oferowane są w wielu różnych konfiguracjach. Można je wkomponować do pokoju w taki sposób, że będą one elementem domowego placu zabaw. Jednym z najbardziej funkcjonalnych i bezpiecznych modeli jest zjeżdżalnia piankowa. Może być ona używana jako oddzielna zabawka, ale można do niej dokupić także ogromne piankowe klocki. Ze względu na swoje właściwości, bardzo często wykorzystuje się ją w przedszkolach, podczas rehabilitacji i salach zabaw. Taki zestaw pozwala dobudować schodki, które prowadzą na zjeżdżalnie lub toru przeszkód, który będzie kończył ślizg. Należy jednak pamiętać o tym, że w tym przypadku niezbędne jest dysponowanie dużą ilością wolnej przestrzeni.

Jeśli miejsce jest ograniczone, to możemy skorzystać z kompaktowej wersji domowego placu zabaw, w którym znajduje się zjeżdżalnia dla dzieci. W naszej ofercie także znajdują się takie modele, a więc każdy znajdzie coś dla siebie. Ponadto alternatywą dla tradycyjnego placu z zabaw może być domek ze zjeżdżalnia, który można składać. Dzięki temu można go łatwo przetransportować na ogród, gdzie dzieci będą modły się bawić na świeżym powietrzu. Inną zaletą tego produktu jest to, że bez względu na wiek, każdy maluch może się na nim bawić. Niemniej dzieci zawsze należy mieć na oku, aby w razie kłopotów szybko zareagować.

Podziel się: