Urodziny dziecka to nie tylko ogromne przeżycie dla samego malucha, ale także jego rodziców. Gdy już nasza pociecha ma kilka lat, zazwyczaj ma także kilku znajomych, których chętnie chciałaby zobaczyć na swoim przyjęciu urodzinowym. Warto wtedy zadbać o odpowiednią aranżację jego pokoju, aby zabawa urodzinowa przebiegała bezpiecznie, a przy tym była zachowana została jej tematyka. Wielu rodziców stosuje standardowe rozwiązania, jak powieszanie balonów czy też kolorowych pasków pod sufitem, ale może warto dodać coś więcej do całego wystroju? Jak to zrobić z pomysłem opisujemy w poniższym artykule.

Motyw przewodni przyjęcia urodzinowego

Urodziny dziecka to bardzo ważny dzień zarówno dla samego malucha, jak i dla jego rodziców. W szczególności oni muszą zadbać o odpowiednią aranżację wnętrza, a także o to, aby przyjęcie urodzinowe przebiegało spokojnie i bezpiecznie. Jedną z podstaw podczas organizacji takiego wydarzenia jest wybranie motywu przewodniego. Tak, maluchy uwielbiają przyjęcia urodzinowe, w których króluje motyw przewodni. Taka mała impreza dla najmłodszych to także świetna okazja, aby mogły się one wczuć w atmosferę oraz dobrze się bawiły. A przecież o to w tym wszystkim chodzi!

Takich motywów przewodnich jest cała masa. W przypadku dzieci najlepiej sprawdzają się zawsze te bajkowe. Szczególnie z ulubionymi bohaterami lub bohaterkami. Podstawą jest dobra zabawa. Wybierając konkretny temat przewodni, należy również zadbać o to, aby dekoracje do niego nawiązywały. W przypadku motywu sportowego nieodłącznym elementem będzie wykorzystanie piłek, puf w kształcie worka i mat w kształcie koła.

Kolory przyjęcia urodzinowego

Urodziny dziecka i aranżacja pokoju powinny ze sobą współgrać, także w przypadku doboru odpowiednich kolorów. Jeśli motyw przewodni nie jest dobrym rozwiązaniem, świetną alternatywą będzie wybranie koloru przewodniego. Oznacza to, że pokój dziecka powinien być przyozdobiony w jedną barwę lub połączeniu kilku pasujących. Tak samo dodatki, takie jak talerzyki czy baloniki. Plusem takiej aranżacji jest to, że nie trzeba się obawiać, że popadnie się w przesadę.

Taka przesada jest jednak jak najbardziej wskazana. Z pewnością przyjęcie urodzinowe zorganizowane w takim stylu przypadnie do gustu nie tylko samemu solenizantowi lub solenizantce, ale także przybyłym gościom. Jeśli wszystkie maluchy zgodzą się na ubranka w tym samym lub podobnym kolorze, to efekt będzie niesamowity i przede wszystkim bardzo uroczy. Zwłaszcza, jeśli jubilat zostanie ubrany inaczej i od razu poczuje się wyróżniony.

Samodzielne wykonanie dekoracji na przyjęcie urodzinowe

Dekoracje do pokoju dziecka nie wymagają specjalnych zdolności manualnych. Większość z nich można zrobić samodzielnie, dzięki czemu można w przygotowania zaangażować solenizanta. Wykonanie takich ozdób do dekoracji pokoju dziecka zajmuje zazwyczaj kilkanaście minut. Poza tym nie wymagają one także specjalistycznego sprzętu. Wystarczy zaopatrzyć się w klej, papier i nożyczki.

Za ozdoby mogą służyć tradycyjne girlandy lub papierowe łańcuszki. Również wstążki i serpentyny będą świetnym rozwiązaniem. Można także pokusić się o stworzenie dużego baneru na ścianę, na którym będzie widniała informacja o urodzinach dziecka. Możliwości jest zatem bardzo dużo, a jedyne co nas ogranicza, to własna wyobraźnia.

Dekorowanie pokoju dziecka – jak jeszcze można to zrobić?

Pomysłów na udekorowanie pokoju dziecka na jego urodziny jest bardzo dużo. Nie można jednak zapominać o kilku podstawowych rzeczach. Dla maluchów bardzo ważne są balony, zarówno te napełnione helem i latające pod sufitem, jak i te przywiązane do mebli. Można także zastanowić się nad zwierzątkami wykonanymi z balonów. Zapewne posłużą one dzieciom do zabawy.

Świetnym pomysłem będzie stworzenie lub kupienie gotowych czapeczek urodzinowych. Dobrze, aby były one dopasowane do motywu lub koloru przewodniego całego przyjęcia. Kupić je można w wielu sklepach, nawet tych osiedlowych.

Wiele możliwości dekorowania pokoju dziecka

Dekorowanie pokoju ograniczone jest tylko i wyłącznie naszą wyobraźnią. Trzeba pamiętać, że dzieci wręcz uwielbiają, gdy dookoła jest kolorowo. To je pobudza, czują się wtedy szczęśliwe, a co za tym idzie – świetnie będą bawić się na przyjęciu urodzinowym. Nie można także zapominać o dobrze przystrojonym stole, na którym zostanie postawiony tort. Naczynia, które będą na nim stały, powinny być papierowe, aby maluchom nie stała się krzywda. Słodkie przekąski będą idealnym dopełnieniem aranżacji nie tylko pokoju, ale także stołu. Dzięki temu maluchy będą uradowane. Warto także podczas imprezy urodzinowej zadbać o dodatkowe atrakcje jak gry i zabawy dla najmłodszych.

A o to Misioowe TOP3 urodzinowych prezentów:

Suchy basen - wypełniony - jasnoniebieski
Suche baseny z serii ECO – dostępne w kolorze czarnym, granatowym, niebieskim i różowym
Różowa mata w kształcie serduszkahttps://misioohandmade.pl/sklep/mata-velvet-serduszko/
Suchy basen - okrągły - granatowy velvet
Mięciutki suchy basen w kolorze indygo z kolekcji Velvet
Podziel się: