Suchy basen z kulkami to wspaniała zabawa dla dzieci w każdym wieku. Wspaniale rozwija ona mała i dużą motorykę, a także wzrok i dotyk. Dodatkowo małe piłeczki delikatnie muskają skórę maluszka, stymulując ją w przyjemny sposób. Zanim jednak nasza pociecha polubi tę atrakcję, trzeba ja do niej przyzwyczaić. Jak to zrobić?

Suchy basen z kulkami to wspaniała zabawa

Suchy basen z kulkami to świetna zabawa, która bardzo dobrze wspiera rozwój dziecka. Maluchy bawią się piłeczkami, a to z kolei wpływa pozytywnie na ich zdolności i umiejętności manualne oraz koordynację oko-ręka. Kolorowe kulki do basenu, szczególnie w kontrastowych barwach mocno stymulują wzrok dziecka. Opróżniając basenik może on posłużyć jako bezpieczny kojec. Wydaje się, że jest to idealna zabawka, jednak zdarzają się sytuacje, gdy maluchy płaczą i nie chcą wejść do basenu z kulkami. Dlaczego tak się dzieje?

Przyzwyczajanie dziecka do suchego basenu z piłeczkami

Układ nerwowy naszego dziecka jest słabo rozwinięty i potrzebuje więcej czasu na to, aby przyzwyczaić się do świata, w jakim funkcjonujemy. Małe dzieci bardzo emocjonalnie reagują na dźwięki, które są głośne, gwałtowne zmiany temperatur, czy też intensywne zapachy. Dla dorosłych basen z piłkami to zabawka, która dostarcza beztroski, frajdy i przyjemności. Niemowlę natomiast nie ma jeszcze nie miało z nim styczności, a więc nie ma takich doświadczeń i jest to dla niego bardzo duża nowość. Taka zabawa jest silnym bodźcem dla mózgu dziecka. Kolorowe piłeczki, miękki plastik, różne kształty, czy też dźwięki i dziwne uczucie bycia wciąganym przez kulki – może to być niemałym szokiem dla naszej pociechy. Dlatego też powinniśmy zadbać o to, aby mogła ona stopniowo przyzwyczajać się do basenu, w którym znajdują się piłki.

Pierwszy kontakt dziecka z suchym basenem wymaga oswojenia i przyzwyczajenia. Dlatego jako rodzice musimy dać naszemu maluchowi na to czas. Pokażmy, że nie ma czego się bać, pozwólmy mu dotknąć piłeczki, a nawet włożyć je do buzi, ponieważ są one w pełni bezpieczne dla niego. Do suchego basenu włóżmy ulubione zabawki naszej pociechy i dajmy jej czas na zabawę. Wraz z biegiem czasu możemy dorzucić dodatkowe piłeczki, ale bez pośpiechu i zbędnych emocji. Musisz pamiętać, że dla Twojego dziecka to wszystko jest nowe i musi się z tym zapoznać.

Wiek dziecka a zabawa w suchym basenie

Decydując się na kupno takiej zabawki, należy pamiętać o tym, że jest one dedykowana praktycznie każdemu maluchowi. Suchy basen mimo to powinien być odpowiednio dobrany do wieku dziecka i jego rozwoju intelektualnego oraz fizycznego. Co istotne, kulki do basenu są w pełni bezpieczne i nie ma obaw o to, że nasze dziecko zrobi sobie nimi krzywdę. Taka zabawka powinna zainteresować malucha i skłonić go do zabawy oraz dostarczyć mu niesamowitej radości. Suchy basenik jest zabawką niezwykle uniwersalną i już od najmłodszych lat nasze pociechy mogą się w nim bawić. Najczęściej jest on dedykowany dzieciom, które ukończyły pierwszy rok życia, ale możesz go kupić także i młodszemu pokoleniu. Warto jednak zwrócić uwagę przy wyborze na piłeczki i jakośc produktu. Na rynku w obecnych czasach aż roi się od tanich podróbek, które niekoniecznie musiały być wykonane z materiałów wysokiej jakości.

Produkty renomowanych marek spełniają wszystkie rygorystyczne normy unijne. Niezbędne jest przy tym osiągnięcie certyfikatu CE, który niejako poświadcza, że zabawki są bezpieczne. Tak więc masz do wyboru bardzo szeroką gamę produktów, które dedykowane są Twojemu dziecku. Suche baseny z kulkami są niezwykle popularne, dlatego tez są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach. Oczywiście dla najmłodszych nie ma potrzeby kupowania dużego modelu, chyba że myślimy o tym, aby zabawka starczyła na wiele lat. Tak więc wiek dziecka może być decydujący w przypadku chęci zakupu suchego basenu.

Jak wybrać kulki do basenu?

Najważniejszym elementem całej zabawki są kulki. Na rynku dostępnych jest wiele oferty różnych producentów. Piłki sprzedawane są zazwyczaj w zestawach po 50 sztuk, ale można znaleźć także paczki nawet po tysiąc. Piłeczki do basenu powinny być odpowiednio elastyczne i miękkie, aby pod wpływem ciężaru dziecka nie pękały, ale za to lekko wgniatały i wracały do swojego pierwotnego kształtu. W obecnych czasach ogromną wagę przykłada się do toksyczności plastiku, z którego produkowane są zabawki. Bezpieczne piłki do basenu powinny mieć atest, który będzie świadczył o ich nieszkodliwym działaniu. Suche baseny z piłkami wykorzystuje się również podczas rehabilitacji dzieci, co z pewnością przemawia na korzyść tego rodzaju akcesoriów. Warto także dodać, że suchy basen z piłeczkami jest świetną zabawką również w czasie lata. Rodzice mogą udać się na wypoczynek w ogrodzie zabierając ze sobą zabawkę i razem ze swoją pociechą korzystać ze świeżego powietrza. Jeśli szukasz takiej zabawki, to zapraszamy do sklepu Misioohandmade, gdzie znajdziesz bogatą ofertę suchych basenów z piłeczkami dla dzieci, a także wspaniałe okazje cenowe i liczne nowości.

Podziel się: