Huśtawka podwieszana to jeden z najbardziej pożądanych elementów w pokoju dziecięcym. Każdy maluch marzy o tym, aby w swoim pokoju posiadać tego rodzaju konstrukcję, która pozwoli na dobrą zabawę w mniej sprzyjające dni. Ważne jest, aby dokładnie sprawdzić każdy brany pod uwagę model, zarówno pod względem wygody, jak i bezpieczeństwa.

Zobacz nasze produkty!

Plac zabaw w domu

Bujaki dla dzieci

Huśtawki domowe dziecięce

Domowy plac zabaw

Dlaczego huśtawka podwieszana jest tak popularna?

Podwieszana huśtawka zapewnia maksimum wygody dziecku. Użyte do obicia i zabezpieczeń naturalne materiały sprawiają, że produkt jest w pełni przystosowany do wrażliwej, dziecięcej skóry. Jest ona idealnym rozwiązaniem dla dzieci, które swoją energią mogłyby spokojnie obdzielić grono rówieśników. Huśtawka zapewnia naszym pociechom aktywność fizyczną w momencie, gdy pogoda nie pozwala na zabawę na balkonie czy w ogrodzie.

Oprócz rozładowania baterii huśtawka podwieszana może również pomóc w ich naładowaniu. Jej rola jest szczególnie istotna w momencie, gdy nasze dziecko jest niespokojne lub ma problemy ze snem. Delikatne kołysanie skutecznie uspokaja i pomaga zasnąć nawet najbardziej opornemu maluchowi.

Dodatkowym atutem huśtawek jest to, że łączą w sobie komfortowy design. Są nie tylko niezwykle wygodne, ale również stanowią ozdobę pokoju dziecięcego. Duże maksymalne obciążenie zapewnia bezpieczeństwo zarówno starszym, jak i młodszym dzieciom.

Jakie zalety ma huśtawka podwieszana?

Aby zawiesić huśtawkę, potrzebny będzie do zestawu mocny hak. Poprawny montaż oraz konstrukcja zapewniają bezpieczeństwo użytkowania. Huśtawka podwieszana jest niezwykle łatwa w instalacji, dlatego jeżeli mamy sufit, który spełnia wszystkie wymagania, możemy wykonać ją samodzielnie.

Przejdźmy teraz do walorów samej czynności, jaką jest huśtanie. Delikatny ruch kołysania ma niezwykle pozytywny wpływ na rozwój naszego dziecka. Chodzi tutaj o aspekty zarówno ruchowe, jak i intelektualne. Zabawy tego typu pobudzają kreatywność i jednocześnie pozwalają dziecku wykonywać aktywność fizyczną. Wzmacnia się zmysł równowagi i poprawia stabilizacja ciała.

Dzięki takiemu wyborowi produktów możemy stworzyć plac zabaw w salonie lub w pokoju dziecięcym. Stabilna, bezpieczna konstrukcja nadaje się do stosowania wewnątrz. Huśtawka jest idealna zarówno jako hamak, jak i kołyska. Świetnie spełnia funkcja miejsca przyjemnej rozrywki oraz odpoczynku.

Huśtawka może skutecznie poprawić nastrój naszych dzieci nie tylko dzięki kołysaniu, ale również miękkiej w dotyku bawełnie, która otuli maleństwo i pozwoli na komfortowe spędzenie czasu. Wysokiej jakości materiały mają za zadanie zwiększać wygodę oraz trwałość produktu.

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie huśtawki do pokoju dziecięcego?

Huśtawki podwieszane powinny nadawać się do stabilnego utrzymania małego dziecka będącego w okresie niemowlęcym lub przedszkolnym. Dla bezpieczeństwa istotnym aspektem jest to, aby dobrać odpowiednie parametry huśtawki do możliwości, jakie daje nasz sufit. Tego rodzaju konstrukcja może być zawieszona również na tarasie lub być przeznaczona do ogrodu. Wszystko zależy od tego, czy zadaszenie powoli nam na zawieszenie czegoś pod sufitem.

Produkty dla dzieci powinny być również dobrze sprawdzone i atestowane. Warto przed zakupem sprawdzić wszystkie certyfikaty, które dopuszczają produkt do sprzedaży na terenie Europy. Są w nich często zawarte informacje o bezpieczeństwie oraz cały opis produktu. Dzięki miękkiemu siedzisku dziecko będzie miało ogromny komfort użytkowania.

Huśtawka podwieszana powinna być wykonana z solidnych materiałów. Maksymalne obciążenie huśtawki pozwala często nawet na korzystanie przez osoby dorosłe. Dobrym rozwiązaniem jest wyjmowana poduszka, która pozwoli na zachowanie czystości. W każdej chwili istnieje możliwość usunięcia kurzu czy plam, ponieważ wyjmowane siedzisko możemy bez trudu uprać lub włożyć w pokrowiec.

Rodzice powinni również zwracać uwagę na zabezpieczenia, takie jak pasy bezpieczeństwa. Dzięki nim dziecko nie ma dostępu do szczebelków, przez które mogłoby się wysunąć i wypaść. Jest to istotne szczególnie wśród małych dzieci, których ciało dopiero się stabilizuje.

Jakie są najlepsze modele huśtawek podwieszanych do pokoju?

Bardzo popularnym rozwiązaniem w ostatnim czasie jest huśtawka kokon. Pozwala ona również otulić dziecko, dlatego jest często dla nich wybierana. Dzieci we wczesnych miesiącach swojego życia dopiero przystosowują się do warunków panujących poza brzuchem mamy, dlatego wszystko, co je otula, jest mile widziane w asortymencie pokoju dziecięcego.

W naszym sklepie Misioo znajdziecie wiele akcesoriów dla dzieci, które urozmaicą zabawę, ale jednocześnie zapewnią zdrowy i zrównoważony rozwój. Poprawią wiele funkcji motorycznych, a dzięki wysokiej jakości materiałom zapewnią trwałość i bezpieczeństwo.

Podziel się: