Huśtawka to zabawka, która od wielu lat cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci. Ma ona mnóstwo zalet, które doceniane są przez maluchy oraz dorosłych. Nie ma chyba dziecka, które nie lubiłoby się huśtać godzinami i podziwiać świat z innej perspektywy. Jak zatem wybrać idealną huśtawkę drewnianą dla dziecka? Na co zwrócić uwagę w trakcie jej zakupu?

Huśtawka drewniana dla dzieci – bezpieczeństwo

Drewniana huśtawka to zabawka, którą z pewnością chciałoby mieć dla siebie niejedno dziecko. Jej wybór wcale nie jest taki prosty, ponieważ na rynku jest cała masa ofert tego typu produktów, co może wprowadzać nas w zakłopotanie. W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo dziecka. Drewniane huśtawki ogrodowe muszą mieć odpowiednie certyfikaty, które będą nas informować o tym, że zabawka została dopuszczona do sprzedaży. Oczywiście coraz więcej przedmiotów dla najmłodszych docierających do Europy wprost z Azji ma te znaki podrabiane, ale nie trudno zauważyć, jaka jest ich jakośc wykonania. Jeśli jednak jest to znak opatrzony renomowanym instytutem i mamy pewność, że huśtawka nie jest z chińskiego importu, to mamy także gwarancję tego, że przeszła ona rygorystyczne testy.

Co zrobić w przypadku, gdy tej pewności nie mamy? Warto zwrócić uwagę na to, jaka firma wyprodukowała dany model huśtawki dla dzieci. Należy wybierać tylko sprawdzonych i renomowanych producentów, którzy od wielu lat prosperują na rynku. W niektórych sklepach można nawet samemu przetestować zabawkę. Huśtawka dla dzieci musi być wykonana zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Produkty, które zostały stworzone z wysokiej jakości materiałów i mają dobrze wykończone siedziska, szybko trafiają w ręce klientów. W kwestii bezpieczeństwa trzeba także zwrócić uwagę jeszcze na sposób montowania huśtawki dla dzieci do podłoża oraz sposób wykończenia poszczególnych elementów. Wszystkie zabawki dedykowane najmłodszym powinny być pozbawione jakichkolwiek ostrych krawędzi, które mogłyby wyrządzić krzywdę dziecku. Dlatego też nie każde huśtawki dla dzieci trafiają na place zabaw.

Jeśli zainteresuje nas dany model, to nie zapominajmy także o tym, aby  drewniana huśtawka ogrodowa była dopasowana do wieku dziecka. Bardzo często informacje o przedziale wiekowym zawarte są na opakowaniu. Musimy pamiętać, że gadżet, który jest przeznaczony dla 2-latka, nie będzie dobrym wyborem dla 7-latka. Powód? Maluchy stale rosną i zwiększają swoją wagę. To powoduje, że huśtawka ogrodowa może nie wytrzymać obciążenia. Ponadto siedziska są innej wielkości. Dla najmłodszych dzieci bardzo często wyglądają one inaczej, ponieważ mają dodatkowe zabezpieczenia.

Ulubiona zabawka dzieci

Drewniane huśtawki dla dzieci to świetny wybór, aby uzupełnić nimi przydomowy plac zabaw. Możesz go jeszcze wzbogacić zjeżdżalnią, którą także mamy w swojej ofercie. Huśtawki ogrodowe to wspaniałe rozwiązanie na to, aby dostarczyć dzieciom mnóstwo frajdy i zabawy. Przede wszystkim korzystanie z nich jest bardzo przyjemne i ma ona zalety, które z pewnością sami docenimy, jako rodzice. Produkty tego typu mają wiele zalet. Huśtawki dla dzieci mają moc, dzięki której można zachęcić maluchy do wychodzenia z domu i uaktywnić się ruchowo. W obecnych czasach jest to bardzo ważne, ponieważ coraz więcej pociech woli czas spędzać przy komputerze i graniu w gry. Huśtawka świetnie wypełnia przydomowy plac zabaw, dzięki czemu maluchy mają więcej okazji do zabawy. Oczywiście nie może w nim zabraknąć zjeżdżalni, ale już tak skompletowany zestaw będzie w zupełności wystarczający.

Warto także wspomnieć o materiale wykonania. Naturalne drewno nie tylko pięknie się prezentuje, ale także jest bezpieczne dla środowiska i dzieci oraz niezwykle wytrzymałe. Nie są mu straszne żadne warunki atmosferyczne, dlatego też bez problemu wytrzymuje cały rok poza domem. Wybór huśtawek jest ogromny, więc z pewnością coś znajdziesz dla swojego dziecka i dopasujesz pod jego wiek. Plac zabaw z huśtawką ogrodową to także wspaniała okazja do tego, aby maluchy mogły spędzać czas z rodzeństwa na wspólnych zabawach. Jeśli dzieci są za małe, sami możemy pomagać im w huśtaniu, co pozwoli nam zacisnąć więzi rodzinne.

Jak wybrać huśtawkę dla niemowlaka?

Wielu rodziców zastanawia się, jakie huśtawki drewniane będą najlepsze dla niemowlaków. W tym przypadku potrzebne jest nieco inne podejście. Siedziska w przypadku tego typu produktu są lepiej zabezpieczone, mają oparcie z każdej strony, natomiast z  przodu znajduje się poręcz. Zabawka dla niemowlaka do bujania może być dla niego ogromnym przeżyciem, w pozytywnym znaczeniu tego słowa. W ten sposób dostarczymy swojemu dziecku dużo radości, która ucieszy nas samych. Huśtawki dla dzieci sprawdzą się więc w przypadku maluchów w różnym wieku i będą one dobrą odpowiedzią na zmieniające się nastroje niemowlaków.

Wybór tego typu produktu cechuje się podobnymi wyznacznikami jak w przypadku starszych dzieci. Warto skupić się na komforcie dziecka w trakcie huśtania. Możesz zdecydować się na miękkie wykończenie oparcia i siedziska oraz obite przyjemnym materiałem poręcze. Huśtawki drewniane dla niemowlaków znajdziesz także w naszej ofercie. Mamy wiele modeli, które świetnie wypełnią przydomowy plac zabaw wraz ze zjeżdżalnią i innymi gadżetami.

Domowe huśtawki drewniane dla dzieci

Huśtawki drewniane dla dzieci nie muszą być wykorzystywane tylko poza domem. Również i w nim możemy stworzyć mały plac zabaw, ktory będzie składał się ze zjeżdżalni i huśtawki dla dziecka. Mało tego, modele domowe również mają wiele zalet. Część z nich jest wielofunkcyjna, dzięki czemu można z nich korzystać wewnątrz bądź na zewnątrz domu. W tym celu wystarczy wybrać odpowiednią zabawkę, która będzie lekka w przenoszeniu i nie będzie wymagała rozkręcania i ponownego skręcania. Huśtawki domowe dla dzieci mają wiele zalet, a jedną z nich jest to, że nawet mieszkając w mieście, gdzie nie ma zbyt dużo placów zabaw, nasz maluch może nadal aktywnie korzystać

Podziel się: