Dzieci kochają zabawy na świeżym powietrzu, jednak pogoda, szczególnie zimą, nie zawsze pozwala na spędzenie dnia na zewnątrz. Aby urozmaicić maluchowi czas spędzony w domu, warto poszukać ciekawych zabawek oraz sprzętów. Doskonały sposób na zabicie nudy to drewniana huśtawka domowa dla najmłodszych dzieci. W naszej ofercie przedstawiamy również inne możliwości zabawy w czterech ścianach.

Domowy plac zabaw dla niemowląt i starszaków

Huśtawka domowa to bardzo uniwersalny element, który możemy zastosować zarówno w ogrodzie, jak i w naszym mieszkaniu lub domu. W sklepach z artykułami dziecięcymi znajdziemy wiele modeli w różnych kolorach. Siedzisko może być zrobione zarówno z drewna, jak i miękkich materiałów. Dostępne modele gwarantują wysoką jakość wykonania oraz użycie dobrych jakościowo materiałów, które świetnie sprawdzają się na zewnątrz oraz w domu.

Każdy maluch lubi delikatne kołysanie. Jest to ruch, który uspokaja i koi nerwy dziecka. Dzięki temu szybciej zasypia i jest spokojniejsze. Bujanie jest w pełni bezpieczne, a dodatkową ochronę stanowią pasy bezpieczeństwa, które są często montowane w akcesoriach dla dzieci. Huśtawka dla dzieci może również służyć za kołyskę, szczególnie modele zawieszane pod sufitem.

Dlaczego huśtawka dla dzieci to dobry zakup?

Huśtawki dziecięce to przede wszystkim ogrom radości i dobrej zabawy dla malucha. Można ją umieścić nie tylko w pokoju dziecięcym, ale również na balkonie czy tarasie. Pięknie ozdobi nasz ogród i świetnie sprawdzi się także w pokoju dziecięcym. Dodatkowym atutem jest to, że kołysanie sprawi dziecku wiele radości, a dobra zabawa wpłynie pozytywnie na jego rozwój.

Spokojne kołysanie pomaga w rozwoju funkcji motorycznych u dziecka, ale także sprawia, że jest spokojniejsze. Największym dylematem może się jednak okazać to, jaką wybrać huśtawkę domową. W wielu huśtawkach istnieje możliwość personalizacji, np. po naszej stronie będzie wybór tego, która tkanina jest odpowiednia, czy jaki kolor preferujemy.

Bujanie na huśtawce nudzi się dziecku zdecydowanie wolniej niż inne, statyczne rozrywki, szczególnie te w domu. Maluchy myślą kreatywnie i nie lubią nudy czy stagnacji. Właśnie dlatego takie produkty są zbawieniem dla rodziców. Dziecko rozładowuje swoją energię, dzięki czemu jest spokojniejsze. Ciekawym elementem jest to, że kołysanie zwiększa poczucie bezpieczeństwa u maluchów.

Jakie korzyści dla dziecka przynosi posiadanie huśtawki w domu?

Huśtawka domowa dla dzieci to przede wszystkim wspomaganie fizycznego rozwoju. Rozwijające się mięśnie szybko wzmacniają się podczas zabaw ruchowych, dodatkowo dziecko zyskuje lepiej rozwinięty zmysł odpowiadający za utrzymanie równowagi. Dzięki korzystaniu z huśtawek świetną zabawę mają zarówno niemowlęta, jak i starsze dzieci. W zależności od wybranego modelu huśtawki będą przeznaczone dla wybranej grupy wiekowej.

Pamiętamy, że aby dziecko mogło korzystać z dobrodziejstwa, jakim jest huśtawka domowa, powinno już przynajmniej samodzielnie siedzieć. Z kolei bez względu na wiek, powinniśmy pamiętać o istotnych zabezpieczeniach, takich jak np. pasy, które zabezpieczą malucha przed wyskoczeniem lub wypadnięciem z huśtawki.

Jest ona świetną alternatywą w momencie, kiedy promienie słoneczne skrywają się za chmurami lub zaczyna padać deszcz. Wówczas dziecko może spokojnie bawić się w domu, np. wyobrażając sobie, że huśtawka to bocianie gniazdo na statku piratów.

Dla młodszych dzieci jest to również świetne miejsce do chwili odpoczynku, ponieważ huśtawka może posłużyć im za łóżeczko, a właściwie kołyskę. Musi być jednak dobrze zabezpieczona i wyposażona w miękki obicie, które pozwoli na wygodne położenie się.

Jak wybrać huśtawkę da dzieci? Domowa zabawa

W nowych ogłoszeniach z huśtawkami znajdziemy wiele ciekawych egzemplarzy. Jak zatem powinna wyglądać jakie parametry posiadać wysokiej jakości huśtawka dla dzieci? Domowa zabawa powinna być przede wszystkim bezpieczna i odpowiedzialna, dlatego pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy sprawdzić, jest stabilność naszego sufitu i ścian. Jest to szczególnie ważne, jeżeli decydujemy się na zabawkę podwieszaną przy suficie. Jeśli jednak wybierzemy inny rodzaj mechanizmu, możemy przyczepić go np. do futryny w drzwiach.

Pamiętajmy, że jest to atrakcja idealna dla dzieci w każdym wieku. Doskonale wypełni maluchowi wolny czas i pozwoli zużyć nadprogramową energię. Jest to także chwila wytchnienia dla rodziców, ponieważ ruchy kołysania skutecznie uspokajają, a nawet usypiają dziecko.

W zależności od wieku dziecka będziemy wybierać huśtawki dostosowane do jego rozwoju i aktualnych potrzeb czy osiągniętych umiejętności. Biorąc je pod uwagę, będziemy wiedzieli, czy konieczne jest oparcie, czy też nasza pociecha poradzi sobie bez niego.

W naszym sklepie Misioo znajdziecie produkty, które urozmaicą dobrą zabawę połączoną z rozwojem dziecka. Siedzenia balansujące świetnie sprawdzą się w mieszkaniach, w których nie ma możliwości zamontowania huśtawki.

Kliknij w kategorię i sprawdź dostępne produkty!

Plac zabaw w domu

Bujaki dla dzieci

Huśtawki domowe dziecięce

Domowy plac zabaw

Podziel się: