Jednym z najwspanialszych prezentów dla niemowląt są otulacze bambusowe. Są one niczym mgiełka otaczająca, zabezpieczająca i chłodząca ich delikatną skórę w upalnie letnie dni. Świetnie sprawdzają się one także w domu, a w ofertach wielu producentów można także kupić w zestawie poduszkę. CO jest takiego niezwykłego w otulaczach bambusowych? Przede wszystkim wysoka jakość tkaniny bambusowej, która ma fantastyczne właściwości i dzięki nim podbija serca dzieci oraz ich rodziców.

Otulacze bambusowe i ich właściwości

Letnie upały to dni, które mocno dają się we znaki nie tylko dorosłym, ale także naszym dzieciom. Ich cienka i delikatna skóra znacznie szybciej ulega podrażnieniom wywołanym promieniowaniem słonecznym, a same maluchy są bardzo wrażliwe na wysokie temperatury, co sprawia, że ich organizm znacznie szybciej ulega odwodnieniu. Otulacze bambusowe pozwalają lepiej zadbać o nasze pociechy i przynieść im ulgę w tym gorącym okresie. Tkaniny bambusowe charakteryzują się właściwościami termoregulacyjnymi, ponieważ utrzymują temperaturę niższą o około 2 stopnie Celsjusza do tej z otoczenia. Ponadto jest to materiał oddychający, który potrafi wchłonąć wodę do 60 procent lepiej niż bawełniane odpowiedniki. Kolejną ważną właściwością otulaczy bambusowych jest to, że chronią one nasze dzieci przed szkodliwym promieniowaniem UV. Jest to szczególnie istotne podczas długich letnich spacerów w słonecznie dni. Nie należy jednak zapominać o tym, aby zastosować na skórę malucha odpowiednie kosmetyki.

Zastosowanie otulacza bambusowego

Otulacz bambusowy to absolutny “must have” w dziecięcej garderobie. Taki kocyk jest podstawowym elementem wyprawki dla Twojego dziecka. Jeśli nasz maluch nie potrzebuje spowijania, kocyki można wykorzystać w inny sposób. Świetnie sprawdzą się jako:

 • lekki kocyk na upalne dni
 • prześcieradełko
 • ręczniczek
 • podkład do przewijania
 • ochrona przed ulewaniem
 • chusta dla mamy karmiącej.

Otulacz bambusowy jest delikatny i miły w dotyku. Idealnie więc nada się do każdego typu skóry dzieci. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie jesteś przekonana do tego materiału, to w ofertach producentów są także kocyki muślinowe, a także te, do których produkcji wykorzystana została bawełna. Bambusowa tkanina charakteryzuje się nie tylko właściwościami termoregulacyjnymi, ale także antyalergicznymi i antybakteryjnymi. W przypadku niemowląt otulacz z bambusa sprawdzi się doskonale, ponieważ skóra maluszka jest bardzo delikatna, a sztuczne materiały mogłyby ją tylko podrażnić.

Jakie ma zalety otulacz bambusowy?

Pewnie większość z Was na słowa otulacz bambusowy kreuje sobie w głowie wizję twardych i zielonych łodyg bambusowych. Często roślina ta przedstawiana jest także, jako ulubiony przysmak pandy. Wbrew pozorom tkanina bambusowa nie jest szorstka i nieprzyjemna w dotyku. Pierwszy kontakt z materiałem to olbrzymie zaskoczenie, ponieważ produkty wykonane z tej tkaniny charakteryzują się niesamowitą miękkością i delikatnością. Jeśli dołożymy do tego jeszcze elegancki połysk i jedwabistą gładkość, to z pewnością nie będzie nas dziwił fakt, że materiał bambusowy wraca właśnie do łask, choć znany był już 8 tysięcy lat temu. Włókna z bambusa pochodzą z ekologicznych upraw z rejonu tropikalnej Azji. Kocyk z bambusa ma więc wiele zalet, wśród których należy wymienić:

 • otulacze bambusowe to jeden z niewielu produktów, który jest wytwarzany zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju,
 • otulacz bambusowy jest przyjazny środowisku, ponieważ produkty tego typu powstają z naturalnych materiałów,
 • bawełna bambusowa ma właściwości antyalergiczne i antybakteryjne oraz termoregulacyjne,
 • tkaniny bambusowe dzięki swojej charakterystyce i wysokiej jakości, są niezwykle chłonne, ponieważ absorbują do 60% wody,
 • tkanina bambusowa posiada także właściwości pozwalające jej charakteryzować się wysoką wytrzymałością oraz trwałością.

Otulacz bambusowy to jeden z tych produktów, które stają się coraz szerzej dostępne. Taki kocyk to najczęściej ulubiona przytulanka dla maluszka. Warto jednak kupować całe zestawy z tkaniny bambusowej, ponieważ świetnie spełniają swoją funkcję nie tylko latem, ale także w inne pory roku. Dzieci uwielbiają miękkie przedmioty, ponieważ kojarzą się one im z czymś przyjemnym. Dzięki temu szybciej zasypiają i lepiej im się śpi.

Podziel się: