Wielu rodziców, którzy witają na świecie swoją pociechę, staje przed trudnymi decyzjami. Będą one miały wpływ na rozwój oraz zadowolenie naszego malucha, dlatego każdą z nich należy podejmować z rozwagą. Wiele zabawek oraz akcesoriów wpływa na rozwój motoryczny, oraz budowanie świadomości swojego ciała już od najmłodszych lat. Dziecko podczas zabawy i wypoczynku powinno czuć się przede wszystkim bezpiecznie.

Czym jest bujak i do czego służy?

Bujak to przede wszystkim narzędzie wspomagające rodziców w wykonywaniu codziennych czynności. Może być wykonany z różnych materiałów, np. drewna bukowego. Dziecko posadzone w bujaku może towarzyszyć rodzicowi i obserwować go podczas prac domowych. Dzięki jego zastosowaniu mamy naszego malucha na oku np. podczas kąpieli.

Uchwyt zamontowany w bujaku pozwala z powodzeniem na przenoszenie go z miejsca na miejsce. Bujaczek dziecięcy może również służyć za kołyskę, jednak powinniśmy uważać, aby nasze maluchy nie spędzały zbyt dużo czasu w takiej pozycji.

Co to jest deska do balansowania?

Deska do balansowania to produkt dla dzieci, który może pełnić funkcję zarówno zabawki, jak i mebla służącego do spokojnego użytkowania i wypełnienia przestrzeni pokoju dziecięcego. Bujanie to obowiązkowy ruch, jeżeli chcemy, aby nasze dziecko czuło się bezpiecznie, spokojnie spało i z powodzeniem rozwijało swoje umiejętności ruchowe.

Skakanie, jazda na rowerze, stanie czy bieganie, to czynności, które wymagają odpowiednich zdolności motorycznych. Rodzice, którzy chcą wykształcić takie możliwości na wysokim poziomie u swoich dzieci, powinni szukać różnych sposobów i akcesoriów, które wspomogą ten proces.

Według obowiązującego prawa, deska powinna posiadać odpowiednie atesty, które dopuszczają ją do sprzedaży. Wszelkie obawy rodziców zostają rozwiane dzięki certyfikatom, które zapewniają o wysokiej jakości i bezpieczeństwie produktu.

Jaki bujanie ma wpływ na rozwój ruchowy i sensoryczny dziecka?

Pamiętajmy, że aby bujanie dziecka było bezpieczne, powinno być delikatne i rozważne. Zbyt energiczne ruchy mogą wystraszyć malucha i spowodować, że będzie nerwowy. Powoduje to problemy z zasypianiem, które najczęściej odbijają się również na rodzicach.

Bezpieczne bujanie jest potrzebne i pozwala wygenerować spokój, który pozwoli maleństwu łatwo i szybko zasnąć. Dodatkowo pozytywnie wpływa na rozwój fizyczny, szczególnie zmysł równowagi. W naszym sklepie Misioo znajdziecie produkty, które zapewnią dzieciom delikatne kołysanie i poczucie bezpieczeństwa. Wykonane są one z wysokiej jakości materiałów, które przynoszą komfort maluchowi podczas zabawy i odpoczynku.

Kliknij w kategorię i sprawdź dostępne produkty!

Plac zabaw w domu

Bujaki dla dzieci

Huśtawki domowe dziecięce

Domowy plac zabaw

Deski czy bujaki? Co najlepiej wybrać?

Deska do balansowania będzie zdecydowanie lepszym wyborem, jeżeli zależy nam na rozwoju czucia głębokiego. Będzie także świetnym rozwiązaniem dla starszego dziecka. Bujak natomiast jest przeznaczony tylko dla niemowląt. Zabawy, które można realizować przy pomocy deski, pobudzają rozwój kreatywności u dzieci. Świetnie rozwijają też równowagę, a możliwości zabawy ogranicza jedynie dziecięca wyobraźnia.

Deskę do balansowania możemy wykorzystać również jako zjeżdżalnię. Gwarantujemy, że maluch będzie się świetnie bawił, a przy aktywności fizycznej nie tylko spożytkuje energię, ale również rozwinie zdolności motoryczne. Przy pomocy deski dziecko nabędzie umiejętność balansowania, czyli utrzymywania równowagi i stabilizowania swojego ciała.

Deska może doskonale służyć do wspinania, szczególnie dla mniejszych dzieci. Dodatkową zaletą deski jest to, że wykonuje się ją z naturalnych materiałów, głównie z drewna bukowego, które jest bardzo trwałe i wytrzymałe.

Dlaczego huśtanie i kołysanie jest ważne dla dziecka?

Ruch kołysania z pewnością sprawi dziecku wiele radości i spokoju. Zabawka taka jak deska do balansowania zwiększy poczucie bezpieczeństwa, a dodatkowo posiada cechy, które sprawiają, że jest produktem uniwersalnym. Może służyć jako zjeżdżalnia, ale także miejsce do wypoczynku i leżakowania.

Kołysanie pozwala dziecku nie tylko uspokoić się, ale również rozwinąć takie zdolności jak utrzymanie równowagi. Jest to szczególnie istotne w momentach, gdy maluchy zdobywają nowe umiejętności, takie jak np. jazda na rowerze.

Wśród produktów dla dzieci, które dają im poczucie bezpieczeństwa i jednocześnie służą do zabawy, deska do balansowania zdecydowanie staje na podium. Jednego dnia będzie to bezpieczna przystań do odpoczynku, natomiast kolejnego posłuży jako tor przeszkód do skakania.

Jakie zalety mają produkty do bujania malucha?

Kołysanie pozwala zbudować więź między dzieckiem a rodzicem, która jest fundamentem zaufania i poczucia bezpieczeństwa. Bliskość jest szczególnie ważna w okresie niemowlęcym, kiedy dziecko dopiero przyzwyczaja się, że nie jest już w brzuchu matki i panują tu zupełnie inne warunki.

Bujanie pozwala również wygenerować spokój i przynosi sen rozdrażnionym maluchom. Dobrze dobrane ruchy spowodują rozluźnienie w mięśniach, które przyspieszy sen. Kołysanie to przede wszystkim radość dla naszej pociechy.

Dzięki wykorzystywaniu desek i kołysek możemy również przez chwile odpocząć. Dziecko jest spokojne i zajęte sobą, natomiast rodzice mają chwilę wytchnienia.

Podziel się: