Bezpieczne tkaniny to w przypadku dzieci podstawa. Na rynku można znaleźć mnóstwo pięknych tkanin, które są różnokolorowe, wzorzyste i które aż kuszą, żeby wybrać je na materiały dla dzieci. Musimy być jednak czujni, ponieważ nie wszystkie są odpowiednie i bezpieczne. Część z nich może wywoływać reakcje alergiczne i powodować podrażnienia skóry, dlatego warto dobrze zapoznać się z każdą z nich. Z naszego artykułu dowiesz się, jakie tkaniny nie tylko na zabawki, ale także na kocyki i inne artykuły dziecięce jest najlepsza.

Szczegóły są najważniejsze

Poszukując tkaniny na zabawki dla naszych maluchów, musimy być szczegółowi i czepiać się dosłownie wszystkiego, czego można. Wszak to właśnie od wybranego przez nas materiału zależy bezpieczeństwo naszych pociech. Musimy zdać sobie sprawę z tego, że skóra dziecka jest znacznie delikatniejsza niż osoby dorosłej.  To powoduje, że tkaniny, którymi otula się maluszki, powinny się wybierać ze szczególną uwagą. Dotyczy to absolutnie wszystkich artykułów dla dzieci, od kocyków po pluszaki, przytulanki i inne zabawki. Jeśli nie jesteśmy specjalistami w tej dziedzinie, warto czepiać się szczegółów. Powinno się zwracać przede wszystkim uwagę na to, czy mają one specjalne oznaczenia, które gwarantują zastosowanie bezpiecznych materiałów.

W obecnych czasach producenci ogromną wagę przykładają do tego, aby starannie określać skład tkanin do szycia oraz ich właściwości. Nie wolno dać się zwieść tylko pięknym wzorom. W pierwszej kolejności wybierajmy materiały, które mają certyfikaty, dzięki temu zabawki będą jednocześnie estetyczne i bezpieczne. Wszystkie tkaniny na zabawki dziecięce powinny mieć oznaczenie OEKO-TEX, które świadczy o tym, że materiał jest w pełni bezpieczny. To także informacja mówiąca o tym, że materiał jest również antyalergiczny.

Które tkaniny są najczęściej wybierane na artykuły dla dziecka?

Obecnie tkaniny do szycia zabawek, które cieszą się największą popularnością to bawełna naturalna, len, a także tetra. Tylko one gwarantują bezpieczeństwo dla skóry naszego dziecka. W dzisiejszych czasach producenci szczególną uwagę zwracają na wysokiej jakości skład tkanin, które oferują. Wielu rodziców wie również, że reakcje alergiczne na skórze dziecka, za które odpowiadają różnego rodzaju tkaniny, to dość powszechny problem. Ogromnym ryzykiem jest więc kupowanie zabawek na zagranicznych portalach aukcyjnych. Wiele osób bardzo często decyduje się na produkty chińskie, których jakość pozostawia wiele do życzenia. Ponadto nie ma pewności, czy aby na pewno tkanina, która została wykorzystana przy produkcji danego gadżetu, jest w pełni bezpieczna.

Handmade to obecnie najlepszy wybór na rynku. Ogromnym uznaniem cieszą się wyroby z rodzimych firm. W naszym sklepie znajdziesz wiele zabawek dla najmłodszych, które zostały wykonane z najlepszej tkaniny dostępnej na rynku. Bawełniane pluszaki i przytulanki to obecnie hit, na który decyduje się wielu rodziców. Jeśli jednak samodzielnie chcesz wyrabiać akcesoria dla swojego maluszka, powinieneś skrupulatnie przeanalizować skład tkaniny. Może się okazać, że w jej składzie znajduje się syntetyczny dodatek uczulający. Wielu producentów w trosce o maluszki, poddaje swoje materiał licznym i skomplikowanym testom, które potwierdzają ich bezpieczeństwo.

https://misioohandmade.pl/kocyki-otulacze/

Co jeszcze decyduje o wyborze odpowiedniej tkaniny na akcesoria dziecięce?

Bezpieczna tkanina do szycia powinna być przepełniona różnymi barwami i wzorami. Musimy pamiętać, że dziecięcy świat jest całkiem inny niż dorosłych, a w nim królują głównie bajki, dlatego też wszystkie motywy w pokoiku dziecięcym są dozwolone. Wybierając spośród wielu tkanin, możesz zaszaleć z kolorystyką i wzorami. Oprócz estetyki równie ważne są jeszcze inne walory materiałów. Maluchy bardzo często zwracają uwagę na to, czy są one przyjemne w dotyku. Przykładem może być ulubiony kocyk. Dlaczego nie chcą się z nim rozstawać? Dlatego, że jest on miękki i miły w kontakcie z delikatną skórą malucha.

Do szycia pluszaków bardzo często wykorzystuje się len lub bawełnę, ale świetnym wyborem będzie także polar. W szczególności ta ostatnia tkanina charakteryzuje się świetnymi właściwościami. Przede wszystkim jest cieplutki, mięciutki, a także niezwykle wytrzymały i puszysty. To dlatego maluchy go uwielbiają. Spośród wszystkich tkanin warto wybrać także naturalną bawełnę, która z pewnością nie wywoła reakcji alergicznych u Twojej pociechy.

Podziel się: