Baldachimy dla dzieci to głównie elementy dekoracyjne, które świetnie przyozdabiają łóżeczka maluchów i wprowadzają tajemniczy klimat do ich sypialni. Wśród ogromnej ilości propozycji, które są dostępne w naszym sklepie z pewnością uda Wam się znaleźć model idealnie pasujący do wnętrza przeznaczonego do odpoczynku Waszych pociech. Baldachimy mają swoich zwolenników i przeciwników. Czy są one bezpieczne dla dzieci? Czy warto je wybierać? A jak tak, to jakie?

Baldachimy dla dzieci

Baldachim najczęściej kojarzy się z egzotyką, podróżą na Bliski Wschód, czy też „Baśniami z tysiąca i jednej nocy”. Baldachimy poza czysto dekoracyjną funkcją są również bardzo praktyczne. Przeciąg, zbyt mocne światło, insekty i hałasy – to wszystko sprawia, że w mgnieniu okna spokojny sen naszego dziecka, może zostać zakłócony. Baldachimy dla dzieci już od kilku lat podbijają serca rodziców i ich pociech. Gwarantują one nie tylko spokojny sen, ale także nieprzerwany wypoczynek w przepięknie ozdobionym łóżeczku.

Jeśli chcemy, aby nasz maluch także przesypiał całą noc i rano budził się wypoczęty, baldachim powinien być idealnym rozwiązaniem. Jego zalety można w szczególności docenić w okresie lata, kiedy to za oknem panuje wyższa temperatura, a my chcemy zostawić naszego malucha w łóżeczku przy otwartym oknie. Czym kierować się przy wyborze idealnego modelu? Jak samodzielnie zamontować baldachim?

Baldachim w sypialni dziecka

Pokój dla chłopca lub dziewczynki powinien być miejscem przytulnym, ciepłym i wzbudzającym pozytywne emocje, a z drugiej strony maksymalnie praktycznym. Dzięki temu pielęgnacja, opieka, czy zabawy będą modły się odbywać bezproblemowo. Wystrój pokoju oraz jego wyposażenie to najważniejsze z elementów, które budują nastrój w pomieszczeniu służącym zabawie oraz odpoczynkowi, zarówno w ciągu dnia, jak i nocy.

Zanim zaczniemy wybierać wzory, kolor i materiał baldachimu, powinniśmy kupić odpowiedni stelaż, który będzie idealnym podparciem dla naszego produktu. Istnieją trzy podstawowe rodzaje konstrukcji, na których baldachim dla dziecka będzie przymocowany. Pierwszym z nich są baldachimy na obręczy, która mocowana jest do ściany, a następnie do niej przyczepia się materiał. Drugim rozwiązaniem są baldachimy dla dzieci na karniszu zamontowanym na suficie.

Należy jednak zdać sobie sprawę, że w przypadku obu tych opcji musimy ingerować w konstrukcję ścian. Jeśli zależy nam na mniej inwazyjnym rozwiązaniu, możemy wybrać baldachim na stelażu. Taka konstrukcja montowana jest bezpośrednio do ramy łóżeczka. Przy wyborze stelaża powinniśmy sprawdzić jego stabilność i wytrzymałość, ponieważ chodzi tutaj o bezpieczeństwo naszych dzieci.

Jakość, grubość, wzór i kolor materiału

Materiał, z jakiego został wykonany baldachim powinien być jednocześnie przewiewny i w możliwie jak największym stopniu naturalny. Baldachim jest prawdziwym magnesem na kurz i roztocza, dlatego musimy mieć świadomość, że odpowiednia pielęgnacja, a także regularne pranie baldachimu jest absolutną koniecznością. W naszej ofercie posiadamy modele wysokiej jakości wykonane z tkanin szybkoschnących i prostych w czyszczeniu. Baldachim dla dzieci jest nie tylko funkcjonalnym gadżetem, ale także przepiękną dekoracją przestrzeni, w której czas spędzają maluchy.

Powinniśmy więc wybrać go tak, aby pasował on do wystroju wnętrza i pościeli do łóżeczka. W sklepach z takim asortymentem dostępna jest ogromna ilość przeróżnych modeli, które bez najmniejszego problemu można dopasować do aranżacji dziecięcego pokoju. Powinniśmy jednak unikać bardzo intensywnych kolorów. Baldachimy w kolorze czerwonym, neonowym i odcieniach żółtego może i wyglądają efektownie, ale dodatkowo pobudzają dzieci i wręcz zniechęcają je do snu. Zdecydowanie lepiej jest wybrać granatowy, czy też stary róż, które znajdziesz w naszej ofercie.

Czy baldachimy dla dzieci są bezpieczne?

Istnieje grupa osób, które przekonane są, że baldachimy dla dzieci nie są dobrym rozwiązaniem. Według nich są one zbytecznym elementem wystroju pokoju malucha i stanowią miejsce osadzania się kurzu oraz roztoczy. Pierwsza teza odnosi się bardziej do indywidualnych preferencji i gustów rodziców. Drugi natomiast nie jest do końca słuszny.

Po pierwsze baldachim ma wyjątkowe zastosowanie, ponieważ chroni dziecko przed kurzem i jeśli jest systematycznie czyszczony, to nie stanowi zagrożenia nawet dla dzieci, które zmagają się z alergią. To ile brudu będzie zbierał produkt zależy w głównej mierze od rodzaju materiału, z jakiego został uszyty baldachim. Im tkanina będzie cieńsza i bardziej przewiewna oraz delikatniejsza, tym mniejszą absorpcją kurzu będzie się charakteryzować.

Jeśli chcesz kupić baldachim do łóżeczka dla swojego dziecka, sprawdź naszą ofertę i wybierz model, który idealnie będzie pasować do aranżacji pokoju Twojego dziecka.

Podziel się: